slnecna ulicaMesto Banská Bystrica pristúpi v priebehu budúceho týždňa k zmene organizácie dopravy na Slnečnej ulici. Dôjde k zjednosmerneniu ulice, čím obyvatelia prídu o jednu z prístupových trás. Po novom sa už na väčšiu časť Slnečnej ulice autom nedostanete odbočením z Internátnej ulice, ale až z vyššie položenej  odbočky od Zelenej ulice.

Jednosmerná premávka začne pri bytovom dome s orientačným číslom 13 a bude pokračovať po objekt s orientačným číslom 6. Zo súčasnej využívanej odbočky na Internátnej ulici sa tak budete môcť dostať len k bytovým domom s číslami 2, 4 a 6, respektíve k priľahlým garážam. Obyvatelia vyššie položených blokov, ale napríklad aj zásobovanie obchodného strediska, či rodičia, ktorí vozia svoje deti do blízkej materskej školy i neďalekej základnej školy, budú musieť pokračovať vyššie po Internátnej ulici a zísť na Slnečnú až z križovatky od Zelenej ulice.

slnecna ulica parkovanie ulicaZmenou organizácie dopravy z obojsmernej premávky na jednosmernú sa zmení aj parkovanie vozidiel z pozdĺžneho státia na šikmé. Mesto chce touto zmenou zabezpečiť zvýšenie kapacity parkovacích miest a zvýšiť bezpečnosť premávky v danej lokalite.

Napriek obojsmernej ceste bol v súčasnosti pre množstvo zaparkovaných vozidiel prejazd po ulici často komplikovaný. Vodiči budú na zmenu upozornení aj prenosným dopravným značením pri vstupe z Internátnej a Slnečnej ulice.