Už tento piatok to vypukne. Dve kultové slovenské kapely, ktoré v polovici apríla vyrazili na historicky prvé spoločné turné, vystúpia v banskobystrickej Tipsport Aréne.

Slíže & Kafe na svojom Po 100 rokoch tour 2024 vypredali už Multihalu v Košiciach, Tennis Point v Žiline aj bratislavskú Peugeot Arénu. Je veľmi pravdepodobné, že aj bystrická Tipsport Aréna bude na ich koncerte v piatok 10. mája praskať vo švíkoch.

„Práve v Banskej Bystrici, na poslednom koncerte turné so Slížami, po prvýkrát odohráme naživo aj našu novú pieseň Otázka za milión,“ hovorí líder kapely Inekafe Vratko Rohoň, autor hudby aj textu novej skladby.

Videoklip k piesni zverejnila kapela na YouTube na začiatku mája a za týždeň mal už 80 tisíc prehraní. Inak, je to najdlhšie vznikajúci klip v histórii kapely a Inekafe v ňom predstavuje aj nového člena kapely, gitaristu Tadeáša Laššáka.

„Pieseň som napísal počas minulého roka. Je to trochu iná skladba, ako je naša klasika. Baví nás rozširovať si zabehnuté mantinely pop-punku, robiť si takéto odskoky. Otázka za milión sa prakticky týka každého, kto sa v živote s niekým rozišiel. Na začiatku vzťahu to vyzerá vždy inak a potom, keď je koniec, tak sa každý pýta… prečo sa to stalo? A to je tá otázka za milión,“ dodáva Vratko.

Otázka za milión teda bude mať v Banskej Bystrici svoju „živú“ premiéru. Zaznejú však aj najväčšie hity InekafeHorkýže Slíže ale aj ďalšie novinky a kapely možno oprášia aj skladby, ktoré dlho nehrali. Hosťom koncertu bude skupina Zoči Voči.

Koncert Slíže & Kafe Po 100 rokoch tour 2024 sa uskutoční v piatok 10. mája 2024 v Tipsport Aréne v Banskej Bystrici. Brány sa otvárajú o 17.00 h, od 18.30 do 19.00 h zahrá hosť koncertu kapela Zoči voči. Inekafe to odpália o 19.15 h a Horkýže Slíže o 20.45 h. Vstupenky si môžete kúpiť tu.