Tohtoročná letná sezóna má priniesť zatiaľ historicky najviac charterových letov na Sliačske letisko. Oproti minulému roku sa má ich počet takmer zdvojnásobiť. Zo stredu Slovenska sa navyše bude lietať už do štyroch turistických destinácií.

letisko-sliačTureckú Antalyiu a bulharský Burgas doplnia toto leto aj letiská v egyptskej Hurgade a gréckom Heraklione na ostrove Kréta. Zatiaľ čo vlani dovolenkári zaplnili sedemdesiat lietadiel, ktoré pristáli a odleteli zo Sliačskeho letiska, tento rok je predbežne plánovaných až 136 príletov a rovnaký počet odletov lietadiel. Počas hlavnej sezóny tak nebudú výnimkou dni, kedy bude musieť stredoslovenské letisko odbaviť až štyri prílety a odlety, čo môže predstavovať okolo tisícdvesto odbavených cestujúcich denne.

Napriek novým destináciám, takmer polovicu plánovaných letov predstavujú lety do tureckej Antalyie, ktorých by malo byť až 71. Presne 28 letov zrealizujú dve letecké spoločnosti do bulharského Burgasu, odkiaľ cestujúci smerujú do letovísk na pobreží Čierneho mora. V poradí nasleduje Egypt, kam bude smerovať 28 letov zo Sliača a Kréta, kam je plánovaných 11 letov. Ich presný zoznam je uverejnený na stránke letiska.

S ohľadom na reálny predaj plánovaných kapacít cestovných kancelárií, ale môže počas sezóny dôjsť ku korekcii plánov a čiastočnému zrušeniu vybraných, najmä blízkych letov. Sezóna charterových letov má začať 2. mája a potrvá do 24. októbra. Zvýšenie počtu destinácií a tým aj letov je výsledkom niekoľkoročnej snahy tunajšieho regionálneho letiska o čo najväčšie využitie jeho kapacít.