Talentovaný Slávo skončil na ulici, no napriek tomu nezaháľal a začal sa venovať maľovaniu. Jeho príbeh si všimol Lukáš, ktorý pre neho na sociálnej sieti pre organizuje zbierku.

„Toto je Slávo. Je na ulici už nejaký rok. Veľmi túži bývať niekde kde je ticho, teplo a sucho,“ uvádza príbeh organizátor zbierky Lukáš Olejár, ktorý tvrdí, že Slávo je síce invalid no do domova dôchodcov ho nechceli zobrať.

Jeden z umelcových obrazov

To, že je Slávo bez domova nič nemení na fakte, že je výnimočný človek s netradičnými záľubami. „Slávo bol niekoľko dní v kóme a po prebudení sa, začal maľovať. Maľuje krásne krajinky a to čo nosí v sebe. Kedysi sa venoval aj horolezectvu. Možno sa mu podarí napísať knihu o svojom živote, čo verím že mnohým z nás z nej padne sánka a že nám má čo poučné zdeliť,“ uvádza Olejár.

Organizátor zbierky na sociálnej sieti navádza Banskobystričanov, aby talentovanému človeku bez domova pomohli, a to kúpou jeho obrazov: „Každý obraz začína od 50 €. Väčšina obrazov je rozmeru 60/30cm Olejomaľby na plátne s dreveným rámom. 100% peňazí pôjde Slávovi na nový štart.“

„Mnoho z obrazov je dosť znehodnotených vlhkom a zubom času, tak dražíme len tie najzachovalejšie. No dáva im to šmrnc, historický nádych. Keby vedel niekto repasovať obrazy a mal záujem aj o ostatné, dajte vedieť,“ charakterizuje stav obrazov Olejár.

Obraz, ktorý je vydražený za 150 €

Reakcie Banskobystričanov sú veľmi pozitívne a plné ochoty. Viacerí si pýtajú Slávov bankový účet, na ktorý mu chcú nezištne prispieť. Ďalší vymýšľajú akými inými spôsobmi by mu ešte mohli pomôcť. Jednotlivé obrazy sú už predmetom aukcie. Nachádzame aj ponuku v hodnote 150 €. Negatívne komentáre sú v značnej menšine.