hc 05 bronzA mužstvo HC ’05 v piatok popoludní spolu s fanúšikmi oslávilo zisk bronzových medailí v aktuálnom ročníku hokejovej Tipsport extraligy. Aj keď Banskobystričania zostali pred bránami finále, zopakovali jedinečný úspech z roku 2011.

Bronz je celkovo najvyššie umiestnenie, ktoré v ére samostatnej slovenskej extraligy dokázal banskobystrický hokej získať. Tento rok to pritom na medailový úspech mladého tímu trénera Vladimíra Országha nevyzeralo. Základnú časť totiž sprevádzali kolísavé výkony. V októbri však barani potiahli sériu šiestich výhier v rade a práve tá ich katapultovala na čelo tabuľky. Tretie miesto po základnej časti napokon, po štvrťfinálovom postupe cez Skalicu a semifinálovej prehre s Nitrou, potvrdili.

Medaile rovnakého lesku získali aj juniori HC ’05, ktorí po výhre v základnej časti síce v play-off najskôr vyradili Topoľčany, no neskôr stroskotali na mladíkoch Slovana Bratislava. V sérii o tretie miesto nakoniec ale jasne zdolali druhý tím základnej časti Košice.

V extralige dorastu mali na konci sezóny malý smútok na tvárach dorastenci HC ’05. K zlatému kovu boli totiž najbližšie. V základnej časti skončili tretí, no napokon sa prebojovali až do finále, kde ale napokon podľahli 1:3 na zápasy Trenčínu. Vo štvrtok tak na domácom štadióne prebrali strieborné medaily.