Podľa informácií BBonline.sk nominuje strana Smer-SD do volieb na post primátora exministra dopravy Ľubomíra Vážneho.

zdroj: nrsr.sk

Údajne o tom mali minulý týždeň rozhodnúť okresné štruktúry Smeru. O definitívne potvrdenie informácie sme požiadali okresného predsedu strany Petra Pelegríniho, no ten nechcel byť konkrétny. „Nemôžem vám nič potvrdiť, v strane rozhodneme, že kedy oficiálne predstavíme nášho kandidáta,“ pričom doplnil, že stať by sa tak malo v priebehu septembra. Niektorí členovia strany nám však meno kandidáta na novú hlavu mesta neformálne potvrdili, oficiálne sa ale bez súhlasu vedenia nechcel vyjadriť nik.

S podporou najsilnejšej ľavicovej strany tak s konečnou platnosťou nemôže počítať súčasný primátor Ivan Saktor. Ten dávnejšie vyjadril záujem obhájiť svoj post, ktorý pred štyrmi rokmi získal s politickou podporou Smeru a SNS. Okrem dvoch spomenutých záujemcov o primátorské kreslo už v priebehu minulých mesiacov ohlásili kandidatúru nezávislý Peter Gogola a krajský predseda SDKÚ-DS Martin Baník.

Ľubomír Vážny sa narodil v Žiline, ale už roky žije v Banskej Bystrici. Inžiniersky titul získal na Stavebnej fakulte SVŠT v Bratislave. Od roku 2002 pôsobí v politike ako poslanec NR SR za stranu Smer-SD, minulé volebné obdobie bol ministrom dopravy vo Ficovej vláde. Počas pôsobenia sa nevyhol kritike opozície a verejnosti, najmä v súvislosti so zavádzaním mýtneho systému a budovania predražených diaľníc a rýchlostných ciest formou PPP projektov. V súčasnosti je opäť poslancom NR SR.