Rooseveltova nemocnica spúšťa od 4. januára očkovanie zdravotníkov a ďalších priorizovaných skupín. Prvý deň sa podarilo zaočkovať 199 nahlásených zdravotníkov. Hospitalizovaných pacientov s ochorením Covid-19 je v nemocnici aktuálne 76.

V Rooseveltovej nemocnici plánujú v najbližších dvoch týždňoch denne zaočkovať 200 registrovaných zdravotníkov a 100 svojich zamestnancov. Postupne chcú kapacitu zvýšiť na 500 očkovaní denne.

Kvôli očkovaniu sú v nemocnici zriadené 3 vakcinačné ambulancie v priestoroch vzdelávacieho centra EDUKA, ktoré sa nachádza v areáli nemocnice pred Detskou fakultnou nemocnicou vľavo. Do budovy sa vstupuje z -1. poschodia.

Registrovať sa môže:

  • Zdravotnícky pracovník
  • Študent zdravotníckeho lekárskeho a nelekárskeho odboru, ktorý počas štúdia prichádza do kontaktu s pacientom
  • Zamestnanec spoločnosti, ktorý vykonáva upratovaciu službu v nemocnici
  • Zamestnanec domova sociálnych služieb
  • Terénny sociálny pracovník

Na očkovanie sa prihlasuje prostredníctvom registračného formulára na korona.gov.sk. Termín očkovania príde do SMS.

V 27. decembra až 3. januára sa spolu zaočkovalo už 858 zdravotníkov Rooseveltovej, ale aj Detskej fakultnej nemocnice, SÚSSCH a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Z nemocnice prejavilo záujem o očkovanie ďalších 800 zamestnancov, nemocnica ich plánuje zaočkovať do 15. januára.

Epidemiologická situácia v nemocnici sa aktuálne mierne zhoršila, avšak vedenie sa snaží flexibilne reagovať na zmeny v počtoch pacientov a personálu na jednotlivých oddeleniach. Personál z menej vyťažených oddelení je preto presúvaný na oddelenia,  kde je horšia situácia.

Hospitalizovaných s ochorením Covid-19 je aktuálne 76 pacientov, 13 z nich si vyžaduje podporu dýchania na umelej pľúcnej ventilácii. Maximálny počet lôžok na ktorých je možné hospitalizovať pacientov s ochorením Covid-19 je 301.  Na ochorenie je pozitívne testovaných aj 92 zdravotníkov, ďalší 18 je v karanténe.

Na základe príkazu zriaďovateľa sa v nemocnici bude poskytovať len akútna a neodkladná zdravotná starostlivosť. Ku každému už naplánovanému  zákroku  sa bude pristupovať individuálne. Pacientov bude personál z oddelení v časovom predstihu telefonicky kontaktovať a informovať ich o ďalšom postupe.

Ambulantná starostlivosť prebieha v plnom rozsahu podľa ordinačných hodín. V prípade, že to umožňuje zdravotný stav pacienta a preskripcia, odporúča sa však prednostne využívať služby e-receptu a telefonickej konzultácie.