Obyvatelia banskobystrického sídliska Rudlová – Sásová, no nielen oni, sa po roku opäť môžu tešiť na Deň Sásovej a Rudlovej. Uskutoční sa v prvú júlovú sobotu.

Tradičné podujatie Deň Sásovej a Rudlovej, ktoré organizuje Občianske združenie Urpín, s podporou Spoločenstva Rudlová Sásová a mesta Banská Bystrica, sa takto, začiatkom prázdnin, koná už siedmy rok.

V sobotu 3. júla od 12:00 h až do neskorého večera bude na ihrisku „pod múrmi“ (Rudohorská ul.) znieť hudba rôznych žánrov a na svoje si prídu deti, mladí aj starší. Rôzne drobnosti zo železa si návštevníci podujatia budú môcť ukuť a kováčske remeslo ochutnať pri kováčovi. V stánkoch si zas môžu pochutnať na dobrotách ako je popcorn, cukrová vata či langoše, nebude chýbať ani kofola a pivo, aj remeselné.

V programe vystúpia:

13:00 – 13:45 h / MAYA GAL HANNA

Funky, vtipné slovenské texty, atmosféra, kreativita, masky… Banskobystrická detsko-dospelácka kapela Maya Gal Hanna poteší deti od troch do 99 rokov!

13:45 – 14:45 h / ČO UŽ

Banskobystrická kapela Čo Už spája vo svojej tvorbe nápadité gitarové melódie spolu s textami, ktoré rozprávajú o zážitkoch bežných dní.

14:45 – 15:45 h / DIAMOND SQUAD, Haťo BBzoo & Reno

Haťo ako MC a Dj sa hlási k true-school koreňom hip-hopu. Jeho koncerty sú energické a prešpikované vyzretou flow.

15:45 – 16:45 h / RADO ONE

Duo Rado One tvoria spevák Radovan Oravkin a bubeník Matej Smutný. V ich muzike sa miešajú žánre alternative-pop, rock, hip-hop a sadcore s prvkami orchestrálnej hudby.

16:45 – 17:45 h / DEMONIC-EYED

Zo Zvolena príde na Deň Sásovej Rudlovej zahrať metalová formácia Demonic-eyed, ktorej vlani začiatkom júla vyšiel druhý štúdiový album s názvom 2.

17:45 – 18:45 h / KVET z ALOKATU

Kvetovanou, pozitívnou a explozívnou energiou obohatí podujatí známa banskobystrická skupina Kvet z Alokatu.

18:45 – 19:45 h / ABBa

 ABBa, nie je tá švédska, ale Asociácia BanskoBystrických alkoholikov, privedie do varu milovníkov recesistického chlast-rocku.

19:45 – 20:45 h / HASIACI PRÍSTROJ

Hasiaci Prístroj je jednou z najstarších doposiaľ hrajúcich punkových skupín na Slovensku. Skupina vznikla v roku 1990, hrá vlastnú tvorbu, založenú na punkových koreňoch.

20:45 – 22:00 h / DŽIPSÍS & GÁDŽOS

Skupina Džipsís & Gádžos, hrajúca francúzsky gypsy jazz, sa inšpiruje najmä odkazom Djanga Reinhardta.