Streda 8. mája je sviatočný deň. Deti nejdú do školy, dospelí do práce, obchody sú zatvorené. Čo tak stráviť tento deň v zelenej oáze najväčšieho banskobystrického sídliska?

V areáli Komunitného centra na sídlisku Rudlová-Sásová  sa v stredu už po ôsmy raz uskutoční podujatie s názvom EKOdeň. Aj tento rok ponúka (nielen) obyvateľom sídliska možnosť príjemne prežiť májový voľný deň. Malí aj veľkí sa môžu realizovať v tvorivých dielňach, poteší čítanie aj tanečný workshop, Divadielko z klobúka, bubnovačka či film Nesmrteľný les z trilógie Tajomné Karpaty.

Obednú siestu spríjemní ochutnávka vega gulášu a tóny santura Eda Ritoka. Popoludní sa bude diskutovať na tému mestská zeleň.

EKOdeň v KC Sásová sa začína o 10:00 h. Pokojne si môžete priniesť deky, piknikové koše, špekáčiky na opekanie a vychutnávať si pohodu tohto výnimočného sídliskového priestoru. Podujatie sprevádza výstava Klíma, energia, zodpovednosť a spravodlivosť.

Program

10:00 – 12:00 h  Workshopy a dielne v komunitnej záhrade – maľovanie plátených tašiek s OZ Sanare, výtvarné dielne so Zuzkou Skařupovou, plstenie s Pavlom Šalingom, tvorenie a zaujímavé čítanie o stromoch s Jankou Boričovou a  Katarínou Saboovou, tanečný workshop s deťmi z OZ Nádej deťom, orientálne tance s Beátou Žitniakovou Gurgovou.

12:30 – 14:00 h Obedná siesta – ochutnávka vege – gulášu Ľudky Hoffmanovej,  pri prekrásnych tónoch santuru Eduarda Ritoka

14:00  h Diskusia  na tému mestská zeleň o súčasnom systéme výrubov v meste a o náhradných výsadbách

15:00 h Divadielko z klobúka – Stromy

16:00 h Bubnovačka s Mirom Randuškom

17:00 h Premietanie filmu Nesmrteľný les

17:00 h Joga s Alenkou