BBonline.sk (Anna Gudzová) | 7.5.2019

Sídliskový EKOdeň s tvorivými dielňami, tancom, divadlom, jogou, bubnovačkou, zelenou diskusiou aj vegetariánskym gulášom

Streda 8. mája je sviatočný deň. Deti nejdú do školy, dospelí do práce, obchody sú zatvorené. Čo tak stráviť tento deň v zelenej oáze najväčšieho banskobystrického sídliska?

V areáli Komunitného centra na sídlisku Rudlová-Sásová  sa v stredu už po ôsmy raz uskutoční podujatie s názvom EKOdeň. Aj tento rok ponúka (nielen) obyvateľom sídliska možnosť príjemne prežiť májový voľný deň. Malí aj veľkí sa môžu realizovať v tvorivých dielňach, poteší čítanie aj tanečný workshop, Divadielko z klobúka, bubnovačka či film Nesmrteľný les z trilógie Tajomné Karpaty.

Obednú siestu spríjemní ochutnávka vega gulášu a tóny santura Eda Ritoka. Popoludní sa bude diskutovať na tému mestská zeleň.

EKOdeň v KC Sásová sa začína o 10:00 h. Pokojne si môžete priniesť deky, piknikové koše, špekáčiky na opekanie a vychutnávať si pohodu tohto výnimočného sídliskového priestoru. Podujatie sprevádza výstava Klíma, energia, zodpovednosť a spravodlivosť.

Program

10:00 – 12:00 h  Workshopy a dielne v komunitnej záhrade – maľovanie plátených tašiek s OZ Sanare, výtvarné dielne so Zuzkou Skařupovou, plstenie s Pavlom Šalingom, tvorenie a zaujímavé čítanie o stromoch s Jankou Boričovou a  Katarínou Saboovou, tanečný workshop s deťmi z OZ Nádej deťom, orientálne tance s Beátou Žitniakovou Gurgovou.

12:30 – 14:00 h Obedná siesta – ochutnávka vege – gulášu Ľudky Hoffmanovej,  pri prekrásnych tónoch santuru Eduarda Ritoka

14:00  h Diskusia  na tému mestská zeleň o súčasnom systéme výrubov v meste a o náhradných výsadbách

15:00 h Divadielko z klobúka – Stromy

16:00 h Bubnovačka s Mirom Randuškom

17:00 h Premietanie filmu Nesmrteľný les

17:00 h Joga s Alenkou

Fotogaléria