Na čelo Bytového podniku mesta (BPM) sa postaví Ján Šabo. Vystrieda doterajšieho konateľa a rovnako mestského poslanca Tomáša Novanského, ktorý bol vymenovaný do funkcie člena výkonného výboru Fondu národného majetku.

Nový konateľ neprichádza do neznámeho prostredia, doteraz pôsobil v mestskej spoločnosti ako ekonóm. Šaba odporučila na čelo BPM komisia, ktorá konštatovala, že bol jediným záujemcom o funkciu, na ktorú mesto vypísalo výberové konanie. K definitívnemu schváleniu je potrebný súhlas zastupiteľstva, ktoré bude zasadať v utorok.

Ján Šabo je zvoleným poslancom zastupiteľstva a pôsobí v klube SMER-SD – SNS – ĽS-HZDS rovnako, ako aj doterajší konateľ Tomáš Novanský. Ten sa pozície v podniku vzdal, keďže nastupuje do funkcie vo Fonde národného majetku.

Bytový podnik mesta bol založený v roku 1994 ako spoločnosť zriadená za „účelom prenájmu bytov a nebytových priestorov , sprostredkovanie údržby a opráv bytového fondu v meste. Okrem iných činností sa zaoberá aj prevodom vlastníctva bytov v obytných domoch.“ BPM stojí aj za rekonštrukciou plavárne na Štiavničkách, ktorú zároveň prevádzkuje.