S Monikou Kompaníkovou, Mirkou Ábelovou, Archívnym Chlapcom, množstvom dobrých kníh a prekvapení sa môžete stretnúť na výnimočnom podujatí banskobystrického Artfora 7 dní / 7 nocí.

foto artforum bb (2)Kníhkupectvo Artforum, ktoré sa minulú jeseň vrátilo na Dolnú ulicu v Banskej Bystrici, pre svojich zákazníkov a zákazníčky pravidelne prináša rôznorodé literárne a kultúrne aktivity, no predovšetkým kvalitnú výberovú literatúru. Zanietený postoj bystrického Artfora k literatúre a kumštu sa od pondelka 18. júla do pondelka 25. júla pretaví do podujatia 7 dní / 7 nocí, kedy bude kníhkupectvo na Dolnej 48 otvorené 24 hodín denne, sedem dní v týždni. Počas tohto týždňa budú brány kníhkupectva Artfora otvorené dokorán pre všetkých a všetky, čo túžia po dobrých knihách a podnetnej diskusii. V kníhkupectve okrem stabilných kníhkupcov stretnete všetkých zakladateľov a zakladateľky bystrickej pobočky a niekoľko dobrovoľníkov, pre ktorých sa Artforum stalo obľúbeným ostrovčekom pozitívnej deviácie. Každý z nich „vo dne aj v noci“ ochotne poradí na potulkách literárnym svetom.

Okrem výnimočných otváracích hodín sa na Dolnej počas týždňa možno tešiť aj na niekoľko zaujímavých podujatí. Ich dejiskom bude nádvorie Stredoslovenského osvetového strediska (SOS) na Dolnej 35, ktoré sídli oproti kníhkupectvu. V prípade zlého počasia sa podujatia uskutočnia v bistre Pigis vedľa Artfora.

7dní_7nocí Artforum_BBPočas podujatia 7 dní / 7 nocí vám v kníhkupectve Artforum ponúkneme špeciálny výberový pult kníh so zľavou 15 percent. Cez deň alebo v noci u nás vždy nájdete dobrý koláč alebo iné prekvapenie, a keďže kultúry nikdy nie je dosť, dohodli sme sa s našimi šikovnými kamarátmi a kamarátkami, ktorí vám pripravia nečakané zážitky priamo v našej predajni. Kníhkupectvo Artforum bude otvorené nonstop, a to od pondelka 8. júla od 9. hod. až do pondelka 25. júla do 19. hod.

PREHĽAD PODUJATÍ V RÁMCI 7 DNÍ/7 NOCÍ

Beseda so spisovateľkou Monikou Kompaníkovou

Držiteľka ceny Anasoft Litera z roku 2011 príde predstaviť svoju knižnú novinku Na sútoku, ktorá vyšla vo vydavateľstve Artforum. Reč bude aj o Hlbokomorských rozprávkach a o filmovom spracovaní jej knihy Piata loď. Beseda sa uskutoční v pondelok 18. júla o 18.00 h.

Koncert Archívneho chlapca

Tvorba pre neho znamená priam fyzický proces, kedy sa zo seba snaží dostať emócie a príliš nerieši, či to má dobrý refrén. Svojské texty a hudba vnášajú jednak autentickú výpoveď, ale aj netradičnú dynamiku interpretácie. Na Dolnú prinesie pesničky z albumu Zvery, ale aj niekoľko noviniek. Koncert Archívneho chlapca prebehne v sobotu 23. júla o 20-tej hodine.

Nedeľná chvíľka poézie s poetkou Mirkou Ábelovou

Má na konte tri básnické zbierky, texty pre Davida Kollera, v súčasnosti pracuje ako hovorkyňa GreenPeace Slovensko. Každú nedeľu na Rádiu_FM vysiela poetickú 10-minútovku Nedeľná chvíľka poézie a jedno nedeľné popoludnie so svojimi básňami venuje aj bystrickému Artforu. Nedeľná chvíľka poézie bude uskutočnená v nedeľu 24. júla o 17-tej hodine.