Lipšic, Saniga, Dubačová. Tí a mnohí ďalší boli v uplynulom roku hosťami diskusného stretnutia s názvom Otvárač, ktoré tento rok otvorilo už svoju piatu sezónu.

Sobotné večery sa dajú tráviť rôzne. Od polihovania v posteli, cez šport až po návštevu kultúrneho podujatia. Jednou z množstva alternatív sa za posledný päť rokov stal tiež Otvárač – moderované diskusie, ktoré do Sásovej za posledné roky priniesli množstvo popredných osobností a odborníkov v oblasti spoločnosti, politiky, ekonomiky, školstva, kultúry, športy a iných. S diskusiechtivými občanmi sa rozprával politik Daniel Lipšic, prírodovedec a spisovateľ Miroslav Saniga, niekoľkí banskobystrickí hokejisti, vedúci fanklubu podporujúceho „baranov“ a mnoho ďalších.

Vždy pritom išlo a ide o aktuálne témy, ktoré rezonujú v spoločnosti. Možnosť zúčastniť sa týchto pravidelných debát máte aj vy a zadarmo. Debaty začínajú každú druhú sobotu o 19.30 h v Saleziánskom mládežníckom stredisku na Tatranskej ul. č. 38/A.

Otvárač vznikol na prelome rokov 2008/2009 z iniciatívy mladých ľudí zo Saleziánskeho mládežníckeho strediska. Od tej doby priniesol diskusie s viac ako 100 hosťami na tie najzaujímavejšie a najrozmanitejšie témy. Pre bližšie informácie a program www.facebook.com/Otvarac