SNBFest-2015-Strbske-PlesoSony Xperia Snowboard Fest, zaradený do prestížnej série World Snowboard Tour, sa v termíne 12. – 13. februára 2016 uskutoční v stredisku SKI Šachtičky nad Banskou Bystricou. Podujatie sa sem sťahuje z Vysokých Tatier.

Organizátori sa pre výber lyžiarskeho strediska nad Banskou Bystricou rozhodli najmä pre dopravnú dostupnosť zo všetkých kútov Slovenska.

„Stredisko maximálne vyhovuje tomuto typu akcie – poloha priamo nad veľkým mestom je na Slovensku jedinečná. K tomu výborná dostupnosť a kvalitný hotel so skvelým servisom pár metrov od zjazdovky. Chceme skrátka ponúknuť svetový snowboarding ešte bližšie k ľuďom,“ hovorí Jozef Murín z agentúry Boardcore Agency. Organizátori tak účastníkom sľubujú nielen výhľad na podujatie priamo z Hotela Šachtička, ktorý navyše súťažiacim a ich tímom ponúkne vynikajúce zázemie.

Pansky diel, Sachticky, BBonline.sk, Banska Bystrica, 17.2.2014

Na štarte nebude chýbať ani víťaz minulého ročníka Kalle Järvilehto: „Neviem sa dočkať akcie aj nového strediska. Na Snowboardfeste jazdíme s mojím tímom už pekných pár rokov. Uprednostňujeme ho pred inými akciami vďaka úrovni akcie, kvalite organizácie a skvelej dvojdňovej zábave,“ povedal fínsky jazdec, ktorý bude patriť opäť k najväčším favoritom na víťazstvo v Big Air. Súpermi budú skokani širšej európskej špičky zo Švédska, Nórska, Švajčiarska, Nemecka, Slovinska, Čiech a tiež Slovenska.

Snowboard Fest sa rozbehne už v piatok 12. februára registráciou, tréningami a otváracou party. Vyvrcholením športovej časti bude v sobotu 13. februára finále Big Air.

snowboardfest

Prvý ročník Sony Xperia Snowboard Fest sa konal už v roku 1999 v stredisku Drienica. Odvtedy prešlo podujatie veľkým progresom a v súčasnosti je ako jediné podujatie u nás zaradené do prestížneho seriálu World Snowboard Tour. Viac informácií o podujatí nájdete na www.snowboardfest.sk a tiež na facebooku.