Naše mesto sa môže pochváliť naozaj pestrou hudobnou scénou, ktorá má úspech na celom Slovensku. Rusín Čendeš Orchestra je určite jednou z najlepších world-music kapiel široko-ďaleko a po 4 rokoch pokrstia nový album Cossack Attack v Robotníckom dome 9. marca o 19:00.

Rusín Čendeš Orchestra sa teší úspechu aj vďaka víťaznému postupu v televíznej show Zem spieva, či nominácii na debut roka v hlasovaní Radio_Head awards. Po 4 rokoch nadväzuje na svoje prvé CD “Best of” a predvedie úplne nový program.

Kvinteto talentovaných muzikantov ponúkne vyše hodinovú show zostavenú z vlastnej tvorby a rusínskych piesní prerobených do moderného pop-swing-jazz-rockového šatu. Temperamentné rytmy roztancujú všetky vekové kategórie a inštrumentálne výkony prekvapia aj náročnejšie publikum.

Hosťom koncertu bude Filip Jánošík & hotoví umelci, ktorí sa premiérovo predstavia so svojím zbojníckym rock ‘n rollom. Spevák tvrdí, že to znie ako “Lúčnica pokúrovaná Slobodnou Európou”.

Sála má kapacitu len 250 ľudí na sedenie a už teraz je viac ako polovica vypredaná. Kúpiť lístok na 9. 3. 2019 si môžete v predpredaji lacnejšie o 20 %.