Existuje rozvod citlivý k deťom? Na túto a ďalšie otázky sa pokúsi nájsť odpovede diskusia, ktorá sa uskutoční v pondelok 9. októbra v banskobystrickom Artfore.

Rozvod dnes nie je nič zvláštne, napriek tomu sa často neprihliada na deti, ktoré ním bývajú zasiahnuté najviac.

V diskusii Existuje rozvod citlivý k deťom? sa bude hovoriť o tom, ako rozvod mení životy detí, čo im prináša a čo im berie. Hostia diskusie sa však  ale pokúsia aj rozlúsknuť otázku v názve diskusie, a to, či je možné rozviesť sa a zachovať sa pritom citlivo voči deťom.

Sociálnoprávna poradkyňa, terapeutka a mediátorka Dana Žilinčíková predstaví na podujatí svoju knihu Aby rozchodili váš rozchod (Návrat, 2016). Kniha prináša 23 príbehov, spomienok ľudí na udalosti, ktoré sa udiali v ich rodine – rozchody a rozvody rodičov. Po mnohých rokoch odpovedajú na otázky aké to bolo počas a po rozchode rodičov, čo sa zmenilo v ich životoch, čo im to prinieslo a čo vzalo a čo im pomáhalo lepšie to zvládnuť.

Ďalšími hosťkami diskusie budú psychologička Evka KuzbelováRenátka, ktorá sa s účastníkmi podujatia podelí o svoj vlastný príbeh s rozvodom.

Diskusiu Existuje rozvod citlivý k deťom? organizuje banskobystrické kníhkupectvo Artforum a nezisková organizácia Návrat. Uskutoční sa v pondelok 9. októbra od 17. hod. v Artforum na Hornej Striebornej.