Hovorí, že v Banskej Bystrici absolútne nikoho nepozná. Už čoskoro sa to však môže zmeniť. Slovenská herečka Natália Puklušová príde do Banskej Bystrice s jedinečným ruským muzikálom Alenka v krajine zázrakov. 

Natália Puklušová ALENKATým, ktorí sledujú televízny seriál Búrlivé víno, netreba Natáliu Puklušovú predstavovať. Účinkovala v ňom v úlohe šarmantnej Šantal. Na divadelných doskách ju v súčasnosti môžeme vidieť ako Ritu v inscenácii Dáma bez kamélií (Divadlo Aréna), či ako Kristínu, sestru Fridy Kahlo v pôvodnom slovenskom muzikáli Frida – Maľovať a milovať (Teatro Wüstenrot). Ako Grušenka s Jurajom Kukurom, čoby Fjodorom Karamazovom, exceluje v pražskom Činohernom klube v Bratoch Karamazovcoch. V cirkusovom muzikáli Alenka v krajine zázrakov nielen hrá, ale aj spieva a tancuje.

„Áno, je to milé, rozprávkové, tanečné a pesničkové. Presne to, čo robím rada a s láskou,“ hovorí sympatická a usmievavá Natália a so smiechom dodáva: „Som rozprávačka príbehu a hlavná postava, ktorá vôbec nie je hlavná…“

Príprava tohto veľkolepého predstavenia bola pre ňu náročná hlavne v tom, že za súborom musela lietať do Moskvy. Stretla sa aj s jazykovou bariérou, ako však povedala, jej kolegovia sú, našťastie, zdatní v angličtine.

Natália, ktorá pochádza zo Spišskej Novej Vsi, pôvodne netúžila byť herečkou. Po gymnáziu študovala biológiu a chémiu. „No rýchlo som zistila, že ma to nenapĺňa. Až na Vysokej škole múzických umení som sa prvý raz stretla s divadlom a vôbec so všetkým, čo súvisí s umením. Po VŠMU som si divadlo absolútne zamilovala.“ Ako Alenka v krajine zázrakov sa Natália cíti každý deň, nielen v muzikáli. Mám šťastie na zvláštne situácie aj ľudí, všetko ale v pozitívnom svetle. Takže mám šťastie od Boha,“ hovorí.

SÚŤAŽ O 4 VSTUPENKY NA ALENKU V KRAJINE ZÁZRAKOV

alenka v krajine zázrakovBanskobystričania Natáliu Puklušovú v úlohe Alenky, a spolu s ňou aj mnohých vynikajúcich ruských umelcov, uvidia v nedeľu 22. mája, kedy ruský cirkusový muzikál Alenka v krajine zázrakov zavíta do Banskej Bystrice.

Tento muzikál, ktorý nemohol vzniknúť inde ako v Rusku, ponúka množstvo cirkusových atrakcií, spieva sa v ňom, hrá aj tancuje. Na jeho príprave sa podieľali jedni z najlepších ruských dramaturgov, tanečníkov, kostymérov, scénografov, hudobných skladateľov a mnohých ďalších.

Predstavenie sa uskutoční na Zimnom štadióne (17. hod.) – ale nie na ľade, nie je to ľadová revue. Je vhodné pre všetkých, od tých najmenších, po najstarších divákov, a aj tých bez veku. Trvá cca 70 minút (bez prestávky) a bude uvedené v slovenskom jazyku.

Vstupenky na toto úžasné a veľkolepé predstavenie si môžete zakúpiť v predpredaji v banskobystrickom Informačnom centre (Radnica, Nám. SNP), telefonicky prostredníctvom čísel 0911 590 396 a 0905 590 396, mailom: mana@mana.sk alebo cez internet cez stránku predpredaj.zoznam.sk.

Jeden alebo jedna z vás však môže vyhrať štyri vstupenky aj v súťaži, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci so spoločnosťou Mana a ktorá vám a vašej rodine alebo vašim priateľom otvorí dvere do krajiny zázrakov. Stačí ak do 18. mája vyplníte a odošlete súťažný formulár so správnou odpoveďou na otázku: Akú úlohu stvárnila Natália Puklušová v televíznom seriáli Búrlivé víno?

Výhercom sa stal Mário Morvay.