Banskobystričanku Lujzu Strakovú môže už v piatok na tróne kráľovnej krásy Slovenska vystriedať ďalšie sympatické dievča z mesta pod Urpínom. V tohtoročnej súťaži krásy bojuje o titul Miss dvadsaťročná Ľudmila Šedivcová.

Ludmila Sedivcova Miss Slovensko 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skFinálový večer súťaže Miss Slovensko 2016 je na programe už v piatok 29. apríla o 20.30 h v bratislavskej Incheba Expo Aréne v priamom prenose Televízie Joj. Ľudmila Šedivcová má za sebou niekoľko mesiacov plných sústredení a mimoriadne pestrého, avšak aj nabitého programu. Kto je banskobystrická reprezentantka v súťaži krásy, čomu sa venuje, čo ju baví a čo očakáva od účasti v súťaži krásy, sme sa už pýtali v našom rozhovore.

Okrem toho, že si súťažiacou v Miss Slovensko, si aj študentkou predškolskej a elementárnej pedagogiky na UMB, zároveň stále aj brigáduješ. Dokážeš to ešte stíhať?

Úprimne, je to veľmi ťažké. Keď sme na sústredení, máme nabitý program od rána do večera. Akonáhle sa sústredenie skončí a idem na pár dní domov, prioritou je škola. Univerzita mi síce schválila individuálny študijný plán, to však neznamená, že do školy nemusím chodiť vôbec. Popri tom sa snažím aj niečo si privyrobiť, preto vždy keď sa dá, idem do práce. Aj keď je toto obdobie pre mňa náročné, už na začiatku som vedela, do čoho idem. Dávam do toho všetku svoju energiu a čas, preto verím že to zvládnem a dotiahnem úspešne do konca.

Čo ťa motivovalo prihlásiť sa do súťaže Miss, sledovala si súťaž aj po minulé roky?

Miss Slovensko som síce sledovala aj po minulé roky, no nikdy som nepremýšľala nad tým, že by som sa do tejto súťaže aj prihlásila. Bol to môj priateľ, ktorý ma presvedčil a ja si dodnes myslím, že sama by som nenabrala odvahu. Dnes som mu za to vďačná, pretože už teraz viem, že mi táto súťaž dala do života veľmi veľa. Priateľstvá, skúsenosti a nezabudnuteľné zážitky. Každému dievčaťu by som priala, aby mohlo zažiť niečo tak nádherné a neopakovateľné.

Ludmila Sedivcova Miss Slovensko 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skČo všetko ste tento rok absolvovali v rámci príprav na samotné finále?

Od začiatku sme s dievčatami absolvovali veľa sústredení hlavne v Bratislave. Hneď počas prvých dní sme nafotili oficiálne portréty, venovali sme sa základom správnej chôdze, mali sme aj niekoľko mediálnych tréningov. Tie pre nás zo začiatku neboli vôbec jednoduché, pretože vedieť správne komunikovať s médiami je naozaj ťažké. Čo sa týka sústredení mimo hlavného mesta, absolvovali sme fotenie a natáčanie v botanickej záhrade na prekrásnom zámku Lednice v Českej republike, týždeň sme sa pripravovali v maďarskom Chateau Földváry a naposledy sme boli v našich nádherných Vysokých Tatrách. Posledné predfinálové dva týždne trávime v Bratislave a máme plne nabitý program, pretože finále je už 29. apríla.

Aké vzťahy panujú medzi finálovou 12-kou, s kým si najviac rozumieš?

S dievčatami sme si sadli veľmi rýchlo a vytvorili sme jeden úžasný tím, samozrejme po čase si každá z nás našla niekoho, s kým si rozumie viac a s kým naopak menej. Ja osobne si najviac rozumiem s mojou spolubývajúcou Nikol Hatrákovou, no veľmi dobre si rozumiem aj s Kristínkou Činčurovou a s Lenkou Tekeljakovou, s ktorými trávim najviac času.

Aká by mala byť podľa teba Miss Slovensko 2016?

Mala by byť krásna hlavne zvnútra, príjemná, reprezentatívna, zodpovedná, inteligentná, empatická, dobrosrdečná, pokorná, skromná, ľudská…

Ludmila Sedivcova Miss Slovensko 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skDva roky si sa venovala ľudovým tancom a z basketbalu máš dokonca medaily z majstrovstiev Slovenska, čomu sa aktuálne venuješ a ako tráviš svoj voľný čas?

Keďže momentálne študujem, mojou prioritou je škola a tej venujem väčšinu svojho času. V práci som zvyčajne cez víkendy alebo v týždni po škole. Voľného času teda nemám až tak veľa, ale všetok čo mám venujem rodine, kamarátom a priateľovi, s ktorým chodíme často na Oravu, pretože odtiaľ pochádza. Rada chodím plávať, behať, občas zájdem do posilňovne a veľa času trávim aj na zimnom štadióne. Okrem toho, že rada korčuľujem, milujem hokej a rada si pozriem zápasy našich baranov aj univerzitného tímu UMB.

Viem, že už máš nejaké skúsenosti s modelingom, predstav našim čitateľom aké.

Prvé fotenie som absolvovala, keď som mala 14 rokov a práve to bola moja prvá skúsenosť s modelingom. Krátko po mojich 16-tych narodeninách som vycestovala na tri mesiace do Jakarty, hlavného mesta Indonézie. V tomto období som sa dosť osamostatnila, keďže som bola na všetko úplne sama a rodičov som mala na druhej strane sveta. Druhýkrát som v rámci modelingu vycestovala do tureckého Istanbulu na dva mesiace, a tam som oslávila svoje 18. narodeniny.

Ludmila Sedivcova Miss Slovensko 2016 | BBonline.sk, ZVonline.sk

V akom oblečení môžeme stretnúť Ľudku na ulici? Aké sú tvoje obľúbené kúsky zo šatníka?

Ťažko povedať, obliekam sa podľa nálady. Väčšinou mám na sebe rifle, ktoré sú skombinované s nejakým pekným tričkom. Musím sa ale priznať, že milujem aj tepláky a tenisky. Niekedy mám pre zmenu chuť obliecť si šaty alebo sukňu a obuť si topánky na opätku.

Kde vidíš svoju budúcnosť o päť rokov?

Keďže odbor, ktorému sa na vysokej škole venujem, je zameraný na výchovu a vzdelávanie detí v predškolskom a v mladšom školskom veku, snažila som sa tomu prispôsobiť aj moje plány do budúcnosti. Chcela by som si otvoriť súkromnú materskú školu s výučbou anglického jazyka. Môj zatiaľ nesplnený sen je byť letuškou a v rámci tohto zamestnania veľa cestovať, spoznávať nové kultúry a venovať sa cudzím jazykom.

Zastavme sa aj pri Banskej Bystrici. Ktoré miesta máš v našom meste najradšej a prečo?

V Banskej Bystrici je veľa nádherných miest, no ja som si zamilovala naše historické námestie. Je stále okúzľujúce, či je leto alebo zima. Veľmi rada mám aj park pod Pamätníkom SNP, pretože tu počas leta trávime veľa spoločného času s dvomi mladšími bratmi a s rodičmi. Nedávno som navštívila Fuggerov dvor a z tohto miesta som unesená. Je odtiaľ krásny výhľad na mesto a všade naokolo je nádherná príroda. Možno netradičným miestom, ktoré človeku môže prirásť k srdcu je pre mňa náš zimný štadión. Keďže som tu za posledné roky strávila pomerne veľa času, mám odtiaľ nespočetne veľa krásnych spomienok.

Krátko pred finále ťa už ľudia mohli veľakrát vidieť v televízii, v reklamách. Spoznávajú ťa aj v uliciach mesta?

Keďže mám momentálne veľmi veľa povinností, v meste sa vyskytujem zriedka. Keď som v škole alebo v práci, prekvapivo veľké množstvo ľudí sa mi prihovorí a popraje mi veľa šťastia na finále. Zatiaľ som sa stretla len s pozitívnymi ohlasmi, z čoho mám veľkú radosť a cítim obrovskú podporu aj od ľudí, ktorých som nikdy predtým nestretla. To je neopísateľne krásny pocit!


Ľudmilu Šedivcovú môžete ešte stále v súťaži Miss Slovensko 2016 podporiť aj vy. Viac o možnostiach hlasovania prostredníctvom internetu či SMS nájdete na tejto stránke… Už v piatok nezabudnite sledovať finálový večer súťaže Miss, a samozrejme držať palce, aby titul najkrajšej Slovenky zostal pod Urpínom.