Udalosti z piatkového zápasu 34. kola hokejovej Extraligy medzi domácim Popradom a HC´05 Banská Bystrica mali dohru v Komisii rozhodcov SZĽH.

ilustračné foto: Braňo Račko

V 34. kole Slovnaft Extraligy prehrali Banskobystričania na ľade Popradu, keď pred koncom zápasu dostali vyrovnávajúci gól na 2:2 a následne neuspeli ani v samostatných nájazdoch. Kontroverzným bol práve vyrovnávajúci gól domácich. V 55. minúte signalizoval čiarový rozhodca Kalina príliš veľa hráčov HC´05 na ľadovej ploche, za čo boli červeno-bieli potrestaní dvojminútovým individuálnym trestom. V následnom oslabení inkasovali gól na 2:2.

Komisia rozhodcov Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) však skonštatovala, že rozhodca Kalina nemal pravdu a poškodil Banskobystričanov, preto bude potrestaný.  „Komisia rozhodcov SZĽH rozhodla, že čiarový rozhodca Ondrej Kalina bude potrestaný maximálnou finančnou zrážkou z paušálnej náhrady a nebude delegovaný na stretnutia Slovnaft Extraligy do konca roka 2010,“ cituje szlh.sk predsedu komisie Dalibora Beniača.