Druhá vlna pandémie sa podpísala aj na ľuďoch z prvej línie. Švédsky výrobca nábytku a dodávateľ spotrebnej elektroniky ANDREA SHOP vybavili novým nábytkom a spotrebičmi oddychovú zónu lekárom Oddelenia infektológie Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica.  

 K spolupatričnosti a podpore zdravotníkov počas pandémie koronavírusu sa pripojili aj spoločnosti IKEA,  ANDREA SHOP a VÚB banka, ktorá je organizátorom nápadu.

Lekárom, starajúcim sa o pacientov s ochorením Covid 19, ale aj inými infekčnými ochoreniami sa rozhodli spríjemniť oddychové priestory a darovali im nový nábytok a spotrebnú elektroniku.

Priestory, kde sa lekári denne stretávajú na sedeniach a rozhodujú o ďalšej liečbe, ale aj trávia prestávky sú tak od augusta zariadené novými kresielkami, sedačkami,  skrinkami  ale aj chladničkou a kávovarom.

Dar pôjde na infektológiu

Oddelenie infektológie sídli v starom nemocničnom areáli na druhom konci mesta, ako zvyšok nemocnice. Ako hovorí primárka oddelenia, pri renováciách priestorov pre personál príde väčšinou na rad neskôr ako iné oddelenia. „Preto nám pomoc prišla veľmi vhod a celý kolektív lekárov sa zo zmodernizovaného priestoru tešíme a úprimne zaň ďakujeme,“ uviedla Diana Vološinová, primárka oddelenia infektológie.

 Miestnosť bude modernejšia

Vybavenie miestnosti darovali nemocnici dve spoločnosti. Cieľom je podporiť ľudí z prvej línie. Hodnota daru je 1 980 €.  „Nesmierne si vážime a zároveň vyjadrujeme hlboký obdiv všetkým lekárom a zdravotníckemu personálu oddelenia infektológie v tomto náročnom období. Sme si vedomí toho, že často musia siahnuť nad hranice vlastných síl a aj toho aký je pre nich aspoň krátky oddych dôležitý.  Sme radi, že sme mohli prispieť k vynoveniu oddychovej zóny a veríme, že sa im v nej podarí pri dobre kávičke načerpať  energiu potrebnú pri zvládaní ďalších náročných úloh, “ vyjadrila Eva Rezníková, marketing director Andrea Shop.

„Je pravdou, že pri obmedzenom rozpočte investujeme zdroje najmä do prevádzok, kde sa poskytuje zdravotná starostlivosť pacientom, teda lôžkových oddelení, ambulancií, výmeny zdravotníckej techniky a operačných sál. Na výmeny nábytku v kancelárskych priestoroch a zázemí pre personál nie je financií nazvyš. Preto si dar od oboch spoločností veľmi ceníme a ďakujeme im, že prispeli k zlepšeniu komfortu našich zamestnancov,“ doplnila Miriam Lapuníková, generálna riaditeľka nemocnice.

„Vieme, že nasadenie lekárov a zdravotníckeho personálu infektológie počas pandémie, ale aj mimo nej je veľké. Preto sme veľmi radi, že sa nám pre nich podarilo vybaviť miesto, kde budú môcť načerpať sily a oddýchnuť si. Veríme, že to veľmi ocenia,“ uviedla Lucia Luptáková, PR manažérka VÚB banky.