cinemaxBanskobystrické multikino Cinemax prináša svojim návštevníkom aj počas tohto týždňa filmové novinky. V premiére tak už od štvrtka 11. februára môžete zažiť filmy akými sú Ako byť single, Deadpool, Decibely lásky alebo Bella a Sebastán 2: Dobrodružstvo pokračuje. Okrem premiérových filmov si v Cinemaxe môžete vychutnať aj valentínsky víkend a spolu s ním napríklad predpremiéru animovaného filmu Robinson Crusoe.

AKO BYŤ SINGLE

ako byt singleExistuje správny spôsob ako byť single, nesprávny spôsob ako byť single a potom…je tu Alice. A Robin. Lucy. Meg. Tom. David. New York je plný osamelých sŕdc hľadajúcich tú správnu zhodu, láskyplné spojenie, sex alebo niečo medzi tým. A niekde uprostred všetkých tých dobiedzavých sms-iek a známostí na jednu noc, ktoré všetci títo nezadaní majú spoločné, je potreba naučiť sa ako byť single vo svete plnom stále sa vyvíjajúcich definícií lásky. Prespávanie v meste, ktoré nikdy nespí, nikdy nebolo také zábavné. Dakota Johnson (“Fifty Shades of Grey”), Rebel Wilson (“Pitch Perfect”), Alison Brie (“Get Hard”) and Leslie Mann (“This is 40”) sú hlavnými protagonistkami skvelej komédie o rôznych typoch žien žijúcich vo veľkomeste – ich láskach, trápeniach, úspechoch, neúspechoch a v neposlednej rade o bezstarostnej zábave.

DEADPOOL

deadpoolPo celom svete medzi nami žijú nenápadní, statoční a skromní superhrdinovia… a tiež Deadpool – zvláštny a netradičný komiksový hrdina z produkcie vydavateľstva Marvel. Deadpool zo skupiny slušných hrdinov vybavených superschopnosťami akosi vyčnieva, keďže je neodolateľne drzý, vulgárny, brutálny a …hlavne nechutne vtipný. Predtým, ako sa stal Deadpoolom, bol Wade Wilson (Ryan Reynolds) členom špeciálnych jednotiek. Keď mu lekári diagnostikovali pokročilé štádium rakoviny, podrobil sa experimentálnej liečbe v rámci programu Weapon X, známeho a populárneho predovšetkým medzi x-menovskými mutantmi. Vďaka tomu sa Wade zbavil rakoviny a nielenže prežil, ale ako bonus získal schopnosť rýchleho samouzdravovania. Oproti Wolverinovi, ktorý po podobnej liečbe zostal celkom sexy – z tohoto pokusu vyšiel trvale znetvorený. Vypadá podľa vlastných slov ako “avokádo, ktoré malo sex so starším avokádom“. Aj preto bez väčšieho odporu prijal „okostýmované“ alter ego s názvom Deadpool. V kinách sa už raz objavil, a to vo filme X-Men Origins: Wolverine, kde má zašité pery. A vďaka filmu DEADPOOL rýchlo pochopíte prečo…

DECIBELY LÁSKY

decibely-laskyDej hudobnej filmovej romance sa odohráva v súčasnosti a zachytáva odvekú túžbu po láske, životnom partnerstve, náprave krívd a omylov, to všetko naprieč všetkými generáciami. Je tiež akousi poctou tvorbe Michala Davida, ktorého hity sa stali neoddeliteľnou súčasťou mnohých filmov. Žánrovo sa jedná o hudobno-tanečný, rodinný, romantický príbeh troch dvojíc v úplne rozdielnom veku, s dôrazom na hudbu Michala Davida, nielen pôvodnú, ale aj novo skomponovanú, doplnenú pesničkami Joe Cockera, Westlife, Barry Whitea, Seala, H. Lewise. Atraktívnou súčasťou filmu sú tanečné scény, nielen z prostredia Tančiarne (v choreografii Petra Čadka), ale aj z prostredia exkluzívneho diskotékového klubu Pantheon, doplnené o atmosféry ulíc.

BELLA A SEBASTIÁN 2: DOBRODRUŽSTVO POKRAČUJE

bella a sebastian 2Chlapec Sebastián a jeho veľký horský pes Bella, ktorých milujú už štyri generácie, sa po dvoch rokoch vracajú na plátna kín s novým príbehom. Spolu s nimi sa vracajú aj hlavné postavy a tváre, dôležitú rolu znova zohrajú a v plnej kráse sa znova predstavia nádherné divoké svahy savojských Álp a pribudne aj jedno tajomstvo. „Bella a Sebastián 2: Dobrodružstvo pokračuje“ začína bláznivo odvážnym pokusom sánkovať sa bez snehu a od tej chvíle je jedným veľkým dobrodružstvom. Film nadväzuje na slávny román z pera Cécile Aubry, ešte slávnejší seriál a úspešné celovečerné spracovanie.

ROBINSON CRUSOE – PREDPREMIÉRA

(Víkend 13.2. – 14.2.2016 o 14.10 h,)

Na malom exotickom ostrove si žije sebaistý papagáj Utorok so svojimi zvieracími kamarátmi ako v raji. Aj napriek tomu Utorok neprestajne sníva o tom, ako objaví svet. Po prudkej búrke nájde Utorok na pláži podivné stvorenie: Robinsona Crusoa. Utorok okamžite vidí Crusoa ako svoju letenku z ostrova, aby mohol preskúmať nové krajiny. Crusoe čoskoro zistí, že kľúčom k prežitiu na opustenom ostrove je práve pomoc Utorka a jeho kamarátov. Dorozumieť sa s nimi však vôbec nie je jednoduché, pretože zvieratá nehovoria ľudskou rečou…

Imagedragon_antenaARTMAX KONCERT – IMAGINE DRAGONS: SMOKE MIRROS LIVE

Po prvý krát v histórii budete mať možnosť vidieť na veľkom plátne jednu z najžhavejších kapiel súčasnosti – Imagine Dragons. Celosvetovo v jediný večer, 2. marca 2016 uvidíte a v perfektnej zvukovej kvalite budete počuť záznam koncertu Smoke + Mirrors Live.

Kapela ho nakrútila ako súčasť svojho aktuálneho turné a v kine sa tak budete môcť nechať uniesť hitmi ako Demons, It’s Time a peckou Radioactive z platinového albumu Night Vision, s ktorou vyhrali Imagine Dragons aj cenu Grammy. Nový album Smoke + Mirrors sa umiestnil na prvom mieste rebríčkov a to vrátane US Billboard a UK Official Album Charts a obsahuje hity ako I Bet My Life či Gold a Shots, ktoré samozrejme zaznejú aj v zázname koncertu v kinách.

VALENTÍNSKY VÍKEND V CINEMAX

A4_web(2)Oslávte Valentín v CINEMAX-e. Všetci filmoví fanúšikovia môžu prísť  do kina osláviť sviatok všetkých zaľúbených!  Nielen zaľúbených, ale všetkých, ktorí sa majú radi. Potešte tých, ktorých máte najradšej a zažite spolu v multikine CINEMAX maximálny Valentínsky filmový zážitok. Je to výborné  miesto na krásne chvíle s tými,  na ktorých vám záleží. Nemíňajte už peniaze na nemoderné srdiečka a iné dávno prežité Valentínske darčeky, ale buďte originálny a štýlový,  a radšej poďte do kina. Keďže aj CINEMAX má nadovšetko rád svojich divákov, pripravil pre Vás ku dvom zakúpeným vstupenkám počas Valentínskeho víkendu 13.2 – 14.2. 2016 darček, ktorý na vás čaká v kine – VOUCHER 1+1 FREE, ktorý však platí iba do vypredania zásob. Navyše, každá vstupenka z Valentínskeho víkendu bude zaradená do žrebovania o super ceny od AQUACITY POPRAD: 12 x 2 vstupenky Vital Packet, 12 x 2 vstupenky Aqua packet a hlavné ceny – 3 víkendové pobyty pre 2 osoby v AQUACITY POPRAD. Bližšie informácie o súťaži a registračný formulár, na ktorom môžete Vaše vstupenky zaregistrovať už čoskoro.

ARTMAX OPERA – TRUBADÚR Z PARÍŽA

trubadur-01(PRIAMY PRENOS – 11.2.2016)

Po úspechu Rigoletta bolo Verdiho jedinou túžbou urobiť niečo nové. Bol však netrpezlivý, ba až nahnevaný keď sa k nemu dostal nový projekt – adaptácia hry El Trovador španielskeho dramatika Antonia Garcíu Gutiérreza. Tá vzbudila totiž len opatrný entuziazmus u Salvatore Cammarana, jeho libretistu a muža, ktorému Donizetti z časti vďačí za úspech svojej opery Lucia z Lammermooru. Či bolo libreto nedokončené kvôli nadmieru nepravdepodobnej dejovej línii, či chorobe jeho autora sa už teraz nedozvieme. Napriek naliehaniu nedočkavého Verdiho Cammarano neustúpil. A práve v tom tkvie paradox opery TRUBADÚR: v očiach jej neprajníkov je typickou melodrámou, no práve formálne obmedzenia spôsobené Cammaranom rozdúchali ohne skladateľovej vášne.

ARTMAX FILM – FLORENCIA A GALÉRIA UFFIZI

artmax Filmy-page-001(Utorok  16.2.2016 o 20.00 h,)

Novinka od tvorcov Vatikánskych múzeí vezme divákov na fascinujúcu cestu do mesta, ktoré bolo kolískou talianskej renesancie. Prostredníctvom najkrajších umeleckých diel tej doby od autorov ako Michelangelo, Brunelleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli ponúka pohlcujúci zážitok zo samotnej Florencie. Herec Simon Merrels vás bude sprevádzať celým mestom, jeho pamiatkami a umeleckými dielami. Počas jediného predstavenia v kine stihnete navštíviť 10 múzeí a prehliadnuť si približne 150 svetových umeleckých diel. Je to umelecký nájazd na mesto, ktorý berie všetko, od kaplnky Brancacci, cez Národné múzeum Bargello, Medicejský palác a kľukaté uličky mesta, Brunelleschiho dóm, Palazzo Vecchio, až ku Galérii Uffizi a Academia Galleri. Nevynechá ani miesta ako Ponte Vecchio či Piazza della Signoria. Cesta má deväť častí a vezme vás aj na predmestia, pokojné a prírodné okolie Florencie. Jadrom prehliadky je pokladnica umenia, galéria Uffizi a pohľad na dychberúce dielo Leonarda da Vinci „Adoration of the Magi“ ktoré má za sebou roky reštaurátorských prác. Pozrete sa ale aj na temnejších autorov, uvidíte napríklad monštruózne, desivé diela s nádychom gotiky od Caravaggia. Toto nie je iba dokument, ale cesta do samotného srdca umenia, ktorá vás pohltí.

Okrem toho v multikine CINEMAX: Revenant Zmŕtvychvstanie, Alvin a Chipmunkovia: Čiperná jazda, Agenti Dementi, Dánske dievča, Päťdesiat odtieňov čiernej, 13 hodín: Tajní vojaci z Benghází, Ľadová sezóna, Dedo je lotor, Vojtech a Lída Baárová.

Zmena programu vyhradená. Aktuálny program, novinky a obsah filmov nájdete vždy na adrese www.cine-max.sk.