Mesto v rámci programu Banskobystrických Vianoc ani tento rok nezabudlo na oslavy vítania nového roka. Oslavy na námestí budú sprevádzať tak silvestrovský večer, ako aj podvečer 1. januára.

Silvestrovský program na Námestí SNP sa začne hodinu pred polnocou. Vystúpi kapela Nocadeň, ale aj skupina Marlett. V prvej sekunde roka 2019 sa zároveň začne polnočný ohňostroj.

O niečo pestrejší bude program pri Novoročnom ohňostroji, ktorý je aj tentokrát naplánovaný na podvečer prvého dňa nového roka.

Program sa začne o 16.00 h, kedy na Námestí SNP vystúpi formácia TROJF a od 16.30 h husľové trio XPLOSION. Banskobystričanom a návštevníkom mesta sa o 16.55 h prihovorí primátor Ján Nosko. O 17-tej hodine prepukne samotný novoročný pyromuzikálny ohňostroj.

Mestská hromadná doprava bude v utorok 1. januára premávať počas celého dňa bezplatne. V čase novoročného ohňostroja, od 16.00 do 18.00 h budú vybrané linky MHD kapacitne posilnené. V prípade mestskej hromadnej dopravy je potrebné počítať s obmedzeniami, keď na Silvestra – 31.12. budú po 16-tej hodine premávať len vybrané spoje, rovnako ako potom až do deviatej hodiny ráno, 1. januára.

Mesto viac zaplatí za novoročný ohňostroj

Kým pred niekoľkými rokmi rozhodovali o zrušení polnočných silvestrovských osláv práve financie, tentokrát na ne mesto vynaloží po oba dni tisícky eur. Drahší bude síce silvestrovský program, ale väčší ohňostroj čaká Banskobystričanov potom až v podvečer 1. januára.

Koncert známej košickej poprockovej kapely Nocadeň vyjde mesto na 3200 eur, rovnakú sumu bude stáť prenájom pódia pre koncert, päťsto eur zabezpečenie moderovania a samotný polnočný ohňostroj vyjde mesto na 3000 eur.

Program s pop muzikálovým a pop operným triom TROJF a husľovým triom XPLOSION v utorok 1. januára od vyjde mesto spolu na 4-tisíc eur, rovnakú sumu bude stáť novoročný ohňostroj. Vyplýva to zo zverejnených objednávok samosprávy.