Ako sme na portáli BBonline.sk informovali ešte v pondelok, v obci Môlča zasahovali banskobystrickí hasiči pri požiari rodinného domu. Jedna rodina takto prišla o strechu nad hlavou, ale dobrí ľudia pomáhať takmer okamžite.

Na internete, konkrétne na portáli ludialudom.sk vznikla výzva na pomoc rodine Bošeľovcov. Požiar našťastie neskončil tragicky, keďže žena v tom čase spiaca v dome, sa na štipľavý dym prebudila a vybehla z domu.

„Pri požiari strechy rodinného domu v Môlči pri Banskej Bystrici, zhorela strecha a vyhorela domácnosť domu Miriam a Roba. Požiar pravdepodobne vznikol od komína. Po rekonštrukcii domu a strechy skončilo v plameňoch úsilie, práca, úspory a ostal iba nesplatený úver. Čo nezničil požiar, zničila voda. Teraz ich prichýlili príbuzní. Poďme pomôcť v rámci našich možností finančnou sumou na štart k obnove domu a splateniu splátky úveru. Pomôžme im vyhrabať sa z popola,“ píše sa vo zverejnenej výzve.

Manželia Róbert a Miriam si dom v Môlči opravovali roky postupne a minulý rok si aj prostredníctvom úveru dali urobiť novú strechu a podkrovie. Požiar im však nezobral len strechu nad hlavou, ale skomplikoval aj ich ďalšie možnosti príjmu, keďže Róbert je živnostník a v dome mu zhorelo aj všetko náradie.

Ide o rodičov známych hudobníkov a tvorcov Reného a Roba Bošeľovcov. „V tomto dome som aj ja s bratom žil skoro 5 rokov. Založili sme tu skupinu Čendeš a skúšali aj so skupinou Slovak Tango. Nahrali tu naše prvé nahrávky a stretávali sa s kamarátmi a hudobníkmi zo širokého okolia. Dnes je to už minulosť. Z domu nezostalo prakticky nič. Prístavba a strecha bola čerstvo nová,“ uviedol na sociálnej sieti René Bošeľa.

Dom zostal neobývateľný a manželia v súčasnosti bývajú pri rodine. Peniaze, zo zbierky, ktorý na internete vyhlásil ich známy, majú byť použité na pomoc rodine a priblíženie možnosti obnovenia si vlastného bývania.

Detaily výzvy a možnosť pomôcť nájdete na portáli ludialudom.sk.