Dlho odkladané rekonštrukčné práce na zimnom štadióne sa čoskoro začnú. Známy je už aj zhotoviteľ a uvoľnená mala byť aj sľúbená vládna dotácia. Fanklub banskobystrických baranov vyjadril v súvislosti s rekonštrukciou obavy o budúcnosť seniorského hokeja v meste pod Urpínom.

Po dlhoročnej príprave a oddialení vládnej dotácie, sa konečne začínajú práce na komplexnej rekonštrukcii zimného štadióna. Už vo štvrtok organizuje v jeho priestoroch mesto a mestská spoločnosť MBB brífing spolu so zástupcom spoločnosti INGSTEEL, ktorá má byť zhotoviteľom stavebných prác na štadióne.

K rekonštrukcii zimného štadióna sa vyjadril aj fanklub tunajšieho hokejového klubu Bystrickí anjeli. Tých znepokojuje možnosť, že rekonštrukcia by mohla viesť k ukončeniu činnosti A-mužstva. „V poslednom čase nás znepokojujú vyjadrenia pána Kovala, že ak klub kvôli plánovanej rekonštrukcii štadióna neodštartuje novú sezónu na svojom domovskom stánku, odmietajú začať aj ďalší ročník vo vyhnanstve. Chápeme, že je ťažké robiť vrcholový šport v takých podmienkach, bez vlastného zázemia a rozumieme, že to ľudí pôsobiacich pri našom hokeji nebaví.“

Fanúšikovia sa tak obávajú o budúcnosť seniorského hokeja. Zároveň vo vyjadrení na svojej stránke vyzvali kompetentných, aby prispôsobili priebeh rekonštrukcie potrebám A-mužstva baranov.

„Klub prišiel s návrhom, že možnosťou ako rekonštruovať štadión, no zároveň zachovať vrcholový hokej pod značkou HC´05 v meste pod Urpínom je, aby sa stavebné práce naplánovali tak, aby sa naďalej mohol využívať štadión, zároveň aj súčasné tribúny A a C, a aby sa popri rekonštrukcii mohlo trénovať a hrať na hlavnej hracej ploche. Myslíme si, že pri troche vôle je to reálna cesta, aby vlk ostal sýty, ale aj ovca celá. Vyzývame preto zástupcov mesta, klubu, ale aj realizátora stavby, aby hľadali dostupné riešenia, aby sa skrášlil náš stánok, no zároveň, aby klub mohol vykonávať svoju činnosť v domácich podmienkach a pri troche šťastia aj s divákmi na dvoch tribúnach,“ vyzýva kompetentných vo svojom stanovisku fanklub baranov.

Viac informácií ohľadom rekonštrukcie zimného štadióna prinesieme po štvrtkovom mediálnom brífingu.