RegioJet, Student Agency, Banska Bystrica | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Počas aktuálneho týždňa došlo k zvýšeniu cestovného na autobusovej linke súkromného českého dopravcu medzi Banskou Bystricou a Bratislavou. Cestujúci si vo vybraných časoch priplatia viac o 40%.

Spojenie dopravcu Regiojet ale, s ohľadom na zastávku len v Nitre, zostáva najrýchlejším spojením verejnej dopravy medzi Banskou Bystricou a hlavným mestom. Premáva navyše, s výnimkou sobôt, až sedemkrát denne, a to od februára minulého roka.

Podobne ako pri svojich vlakových linkách, aj pri autobusovom spojení dopravca pristúpil k cenovému rozlíšeniu pri najviac využívaných časoch a dňoch. V slabších dňoch a časoch vyťaženia ponechal základnú cenu do Bratislavy na úrovni 5 €, vo väčšine časov už ale cestujúci za plný cestovný lístok zaplatia 7 €. K zvýšeniu na takýchto spojoch došlo aj v prípade zľavneného cestovného.

Konkurenční dopravcovia však naďalej zostávajú na cenách okolo 10 € za celý lístok pre dospelú osobu. Približne rovnakú sumu zaplatia aj cestujúci vlakom. Cesta po železnici je ale o takmer tridsať minút dlhšia, ako žltým autobusovým spojením.