Jeden zo slovenských mobilných operátorov označil svoju novú ponuku názvami zvierat. Propaguje ich netradičnou reklamou priamo v uliciach Banskej Bystrice. V centre mesta tak narazíte na veľkorozmerné rastlinné aranžmány sovy, delfína, kengury a pantera.

PanterRastlinné sochy budú na Dolnej ulici, Námestí Štefana Moyzesa a na dvoch miestach na Námestí Slobody – pri hoteli LUX alebo na autobusovej zastávke do 21. júla.  Každé zviera stojí na drevenom podstavci, ktorý ponúka priestor na posedenie s priateľmi alebo oddych pre turistov na potulkách mestom.

Na výrobu sovy, delfína, kengury a pantera použili záhradníci rastlinu buxus rôznych rozmerov. Väčšina zelene použitej na výrobu má výšku 15 až 20 cm a na každé zviera použili tvorcovia približne 355 kusov buxusov. Každé „zviera“ váži asi 120 kilogramov a skladá sa zo základnej konštrukcie a z buxusov. Výška samotného kríka je približne 1,8 metra, spolu s podstavcom sú rastlinné aranžmány vysoké cca 2,3 metra. Na výrobe pracovala pätica šikovných záhradníkov, pričom montáž samotnej železnej konštrukcie im trvala 10 a následná inštalácia rastlín ďalších šesť dní. Jednotlivé kríky najskôr uchytili na konštrukciu a napokon previazali špeciálnymi drôtikmi. No a v závere prebiehalo strihanie a úprava tvaru do finálnej podoby. Zvieratá z rastlín sa v júni objavili v Bratislave a v auguste poputujú do Košíc.