„Máme demokraciu, boli rôzne názory“ odpovedal novozvolený predseda na  otázku o údajných nezhodách v SDKÚ-DS pred voľbami.

Miestna organizácia SDKÚ-DS v Banskej Bystrici si na štvrtkovom stretnutí opäť za predsedu zvolila Stanislava Rajnohu. Mandát dostal na štyri roky, čo sa týka voľby podpredsedov, o nich sa rozhodne na najbližšom stretnutí.

Ilustračné foto. Zdroj: sdku-dsbb.sk

Ako informoval BBonline.sk novozvolený predseda, k nejakému širšiemu zhodnoteniu novembrových komunálnych volieb ešte v rámci miestneho SDKÚ-DS nedošlo, spýtali sme sa teda aspoň ako hodnotí zvolenie primátora Petra Gogolu do funkcie a jeho pôsobenie. „Asi je predčasné hodnotiť. Predsa len, prišiel z iného prostredia, potrebuje sa zorientovať. Ja som rád, že je tam mladý človek s energiou, ktorý je dostatočne inteligentný. Keď urobí potrebné zmeny na úrade, tak to bude určite lepšie ako doteraz. Úprimne tomu verím,“ povedal Stanislav Rajnoha.

V súvislosti s komunálnymi voľbami sme sa opýtali aj na údajné nezhody v SDKÚ-DS pred voľbami, ktoré sa týkali osoby kandidáta na primátora. „Máme demokraciu. Asi by nebolo správne hovoriť, že všetci musíme byť v jednom šíku a s jedným názorom. Boli rôzne názory, ale všetko prebehlo v ľudskom merítku,“ dodal predseda miestneho zväzu SDKÚ-DS.