Aj keď leto sa ešte len nesmelo hlási o slovo, už teraz sa pripravuje aj podujatie, ktoré v Banskej Bystrici neodmysliteľne patrí k jeho vyvrcholeniu. Tradičný Radvanský jarmok si tento rok zapíše už svoje 362. pokračovanie.

Aj tento rok, tak ako už celé stáročia, sa termín jarmoku prispôsobuje dátumu cirkevného sviatku narodenia Panny Márie. Prvé stánky sa tento rok otvoria tradične už vo štvrtok – 5. septembra a oficiálne sa jarmok začne v piatok 6. septembra a potrvá do nedele 8. septembra.

Predajcovia a remeselníci majú každoročne veľký záujem o účasť na tradičnom podujatí v Banskej Bystrici. Zo stovák prihlásených remeselníkov mesto každoročne vyberie približne 250 najzaujímavejších. Dôraz pri výbere sa pritom kladie na to, či remeselníci popri predaji aj prezentujú svoju prácu, a to napríklad aj v dobovom oblečení či to, ako vyzerajú ich stánky.

Okrem remeselníkov však samozrejme kolorit jarmoku dotvárajú aj desiatky ďalších predajcov a tiež stánkarov ponúkajúcich všakovaké dobroty či pre začiatok jesene typický burčiak.

Práve predajcovia a remeselníci, ktorí majú záujem sa prezentovať na tohtoročnom Radvanskom jarmoku, však musia zbystriť svoju pozornosť už teraz. Mesto spustilo možnosť zaslania ich prihlášok a tá potrvá len do 5. júla. Informácie nájdu záujemcovia na internetových stránkach mesta. Remeselníci a živnostníci ich nájdu na tejto stránke, záujemcovia o prevádzkovanie občerstvovacích stánkov a atrakcií na nasledujúcej stránke.

Všetky dôležité informácie o Radvanskom jarmoku vám neujdú, ak budete sledovať event Radvanského jarmoku 2019 na Facebooku.