Prvý septembrový utorok čaká Banskobystričanov v areáli základnej školy Radvanská 1 v Banskej Bystrici obľúbené športovo-kultúrne podujatie Radvanský deň a Veľká cena mládeže o Radvanský pohár.

radvanský deň 2016Opäť si prídu zmerať svoje sily malí futbalisti nielen z Radvane. Od 9-tej do 14-tej hodiny je pripravený zaujímavý program. Deti budú čakať športové aktivity cornhole, discgolf, beh s olympionikmi, tvorivé dielne či hravá angličtina. Prekvapením budú ukážky šermu a spoločné sídliskové bubnovanie.

Obohatením programu budú skákacie hrady, maľovanie na tvár, súťaže, detská diskotéka a veľa iných prekvapení. Lákadlom bude aj guláš a občerstvenie. Vstup na podujatie ako aj na všetky atrakcie je zadarmo.

Aj tento rok sa organizátori tešia na víťazov Radvanského pohára. Tohtoročnou novinkou bude exhibičný zápas dievčenského futbalu. Záujemcovia o futbalový zápas do 15 rokov sa môžu prihlásiť do štvrtka 25. augusta na web stránke bbradvan.sk. Podujatie pripravili členovia občianskej rady Radvaň v spolupráci s mesto Banská Bystrica. Partnermi podujatia sú CVČ Havranské, Hudobná škola Yamaha, Sonyta music a OZ BCF.