Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v stredu nastúpili na tretí duel semifinálovej série play-off Niké extraligy žien na palubovke favorizovaného Ružomberka. Liptáčky posledný krok zvládli a sériu ukončili v najkratšom možnom čase. Bystrické pumy sa tak o prekvapenie nepostarali.

Bystričanky vstúpili do zápasu solídne, keď najprv vyhrávali 0:5 a následne aj 2:8. Pumy síce o vedenie prišli, no prvú štvrtinu prehrali len o tri body. V druhej 10-minútovke už mali hernú prevahu Ružomberčanky, ktoré aj vďaka sérií 10 bodov v rade pumám odskočili a po polčase viedli 15-bodovým rozdielom. Liptáčky už v druhom polčase drámu nepripustili, svoj náskok ešte navýšili a podľa očakávania spečatili svoj postup do finále, kde vyzvú Piešťanské Čajky.

Ružomberčanky mali navrch v presnosti streľby za dva body, keď premenili necelú polovicu dvojkových pokusov, zatiaľ čo pumy len viac ako tretinu. Liptáčky boli úspešnejšie aj v streľbe spoza trojkového oblúka. Domáci tím sa mohol v ofenzíve opäť oprieť o Teodoru Turudićovú, ktorá nastrieľala 20 bodov. S 18 bodmi jej sekundovala Nicole Enabosiová. Spomedzi púm nastrieľala dvojciferný počet bodov len Lucia Žilinská.

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: „Odohrali sme najlepší zápas v tejto sérií, za čo som rád. Dúfam, že nám to pomôže v sebavedomí v bojoch o tretie miesto. Gratulujem súperovi k postupu.“

Lucia Žilinská, hráčka BK ŠKP 08: „Posledný zápas proti Ružomberku hodnotím veľmi pozitívne v porovnaní s predošlými dvoma. Podali sme veľmi dobrý výkon. Určite sa nemáme za čo hanbiť. Prvá štvrtina bola z našej strany najlepšia, prehrali sme ju len o tri body. Boli sme namotivované a makali sme od začiatku zápasu až do konca, čo súpera možno aj trošku zaskočilo. Týmto zápasom sa potvrdilo, že patríme do prvej štvorky a zaslúžime si bojovať o medaile. Pokiaľ takýto výkon podáme aj v ďaľších zápasoch, myslím si, že máme šancu na úspech.“

Niké extraliga žien – semifinále play-off – 3. zápas – 7. 4. 2021 – Ružomberok

MBK Ružomberok – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 75:47 (19:16, 19:7, 22:14, 15:10)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Žilinská 10, Van Dalen, 8, Holíková 7, Belušová 6, Vargová 4, Janštová 4, Matejčíková 4, Mesárošová 2, Šimčíková 2, Oborilová, Kollárová, Mesíková.

TH: 15/22 – 7/13. Trojky: 4/16 – 2/15. Fauly: 15 – 20. Konečný stav série: 3:0.

Bystrické pumy čaká ešte súboj o 3. miesto, v ktorom sa stretnú s Košicami. Séria hraná na dva víťazné zápasy odštartuje 14. apríla na palubovke Young Angels.