Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v stredu nastúpili na palubovke košických Young Angels do rozhodujúceho zápasu série o 3. miesto v Niké extralige žien.

Bystrické pumy v úvode zápasu vyhrávali 4:6 aj 6:9, no následne sa do vedenia dostali favorizované Košičanky, ktoré po prvej štvrtine viedli o 7 bodov. Tímu Young Angels sa do polčasu podarilo navýšiť náskok o ďalších 6 bodov. Tretia štvrtina bola v rámci zápasu najvyrovnanejšia, keď v nej Bystričanky zaostali len o jediný bod. Dráma sa však nekonala. Košičanky si už v závere zápasu výhru postrážili a zvíťazili pohodlne, o 19 bodov. Napriek prehre sa Bystrické pumy môžu tešiť zo 4. miesta, ktoré je najlepším umiestnením v novodobej histórii klubu.

Na strane púm sa dvojciferný počet bodov podarilo nastrieľať Lucii Žilinskej a Laure Van Dalen. Na domácej strane sa to podarilo hneď štyrom hráčkam, pričom najviac, 14 bodov, zaznamenala Denisa Blanárová. Young Angels dominovali v streľbe za dva body, keď premenili viac ako polovicu dvojkových pokusov, zatiaľ čo Bystričanky len tretinu.

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08 pre slovakbasket.sk: „Snahu nemôžme uprieť, ale jednoducho dnes vyhral ten lepší, k čomu Košiciam gratulujeme. Napriek tomu som spokojný s celou touto sériou. Môžeme byť na dievčatá pyšní a hrdí, pretože sa snažili a išli na hranicu svojich možností. Dievčatá ukázali progres v priebehu celého roka. Aj keď sme prehrali, myslím si, že každý musel odchádzať z Košíc spokojný.“

Lucia Striešová, kapitánka BK ŠKP 08 pre slovakbasket.sk: „Vedeli sme, že v boji o tretie miesto sú jasným favoritom Košice, no aj napriek tomu sme chceli odohrať dobrý zápas a pobiť sa o víťazstvo. S našim výkonom nie sme vôbec spokojné, vieme že sme mohli hrať oveľa lepšie, no Košice nás dnes prevalcovali v agresivite, s čím sme sa nevedeli vysporiadať. Pozápasové pocity sú, samozrejme, sklamanie a smútok. No keď tieto pocity pominú, tak určite vyhodnotíme túto sezónu veľmi pozitívne a myslím, že môžeme byť spokojné aj s celkom vyrovnanou sériou o 3. miesto, aj s našim finálnym 4. miestom, ktoré je doposiaľ najlepším umiestením klubu.“

Niké extraliga žien – play-off o 3. miesto – 3. zápas – 21. 4. 2021 – Košice

Young Angels Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 75:54 (20:13, 21:15, 20:19, 14:7)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Žilinská 11, Van Dalen 10, Striešová 9, Belušová 7, Vargová 6, Holíková 5, Oborilová 2, Janštová 2, Mesárošová 2, Šimčíková, Kollárová, Neuschlová.

TH: 16/20 – 15/18. Trojky: 3/13 – 5/22. Fauly: 21 – 17. Konečný stav série: 2:1.