Táto streda patrila jednoznačne bystrickým basketbalistkám. Aj napriek zložitej sezóne a novo zostavenému družstvu sa pumy nevzdali a dokázali zdolať posledného súpera. Slovan Bratislava premohli v sérii 2:0, čím si definitívne zaistili extraligový lístok v nasledujúcej sezóne.

Úvod zápasu bol veľmi vyrovnaný a obom tímom sa darilo skórovať takmer každý útok. Až v 4. minúte sa Bystričankám podarilo vzdaliť na rozdiel piatich bodov. Dvomi rýchlymi trojbodovými strelami sa však hosťujúce hráčky dostali naspäť do hry. Po dvojminútovom streleckom tichu sa podarilo pumám vyrovnať a následne so konca štvrtiny nastrieľať sedem bodov v rade. Druhá štvrtina bola zo strany púm chudobnejšia na body, no neustáli si nad svojimi súperkami udržiavali náskok. Necelé dve minúty pred koncom ich domáce hráčky dobehli na rozdiel jedného bodu, ktorý ešte pumy navýšiť pred polčasovou prestávkou o tri body.

Tretia štvrtina bola zo začiatku opäť veľmi vyrovnaná, no po dvoch trojkách Van Dalen si pumy vytvorili deväťbodový náskok. Ten si aj napriek trom bodom domácej hráčky dokázali zvýšiť a viedli o 10 bodov. Posledná štvrtina bola menej pestrá na body, no bojovnosť v obrane nemožno odoprieť ani jednému z tímov. Bystričanky sa však výhry nezľakli a ustrážili si svoj náskok, čím si vybojovali 7. priečku v konečnej tabuľke ženskej extraligy.

Extraliga ženy – o 7. miesto – 2. zápas – Bratislava

BK Slovan Bratislava vs. BK ŠKP 08 Banská Bystrica 42:52 (24:28)

Najviac bodov: Zárevúcka 12, Lüttmerdingová9, Sedláčková 7 – Žilinská, Van Dalen 13, Striešová 10. Zápas sledovalo 30 divákov.

Pozápasové hodnotenie:

Petra Števulová (kapitánka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Na zápas na Slovane sme sa zodpovedne pripravovali a som neuveriteľne šťastná, že sme to zvládli. Nebol to ľahký zápas a ako sa hovorí ten posledný krok je ten najťažší. Som na dievčatá nesmierne hrdá a ďakujem všetkým fanúšikom, ktorý nás počas celej sezóny podporovali.“