Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v nedeľu vycestovali na rozhodujúci tretí duel štvrťfinálovej série play-off Niké extraligy žien do Šamorína. Bystrické pumy predviedli nevídaný obrat v poslednej štvrtine a po tesnej výhre si zabezpečili postup medzi najlepšie štyri tímy súťaže.

Pumy sa v úvode zápasu ujali vedenia 0:6. V prvej štvrtine sa však vo vedení prestriedali obe družstvá a po 10 minútach vyhrávali Šamorínčanky 4-bodovým rozdielom. Druhé dejstvo patrilo jasne domácim basketbalistkám, ktoré si do polčasu vypracovali 12-bodový náskok. Šamorínčanky zveľadili tento odstup vo vyrovnanej tretej štvrtine ešte o jeden bodík. V záverečnej 10-minútovke pumy fantasticky zabrali, keď súperkám nedovolili skórovať ani raz, zmazali 13-bodové manko a nepriaznivý stav otočili. Len 5 sekúnd pred záverečným klaksónom rozhodla o postupe Banskobystričaniek Zuzana Vargová.

Bystrické pumy prevýšili súperky v streľbe za dva body, keď premenili polovicu dvojkových pokusov, zatiaľ čo Šamorínčanky len viac ako tretinu. Spoza trojkového oblúka zas strieľali presnejšie domáce hráčky. V na body chudobnom zápase sa len dvom hráčkam podarilo nastrieľať dvojciferný počet bodov. Na domácej strane to už tradične padalo Timei Sujovej, ktorá zaznamenala 15 bodov. Spomedzi púm sa v ofenzíve najviac darilo 11-bodovej kapitánke Lucii Striešovej. Bystrické pumy otočili nielen rozhodujúci zápas, ale aj celú sériu a postúpili do semifinále, kde vyzvú Ružomberok.

Zuzana Vargová, hráčka BK ŠKP 08 pre slovakbasket.sk: „Myslím si, že dnes rozhodla tímovosť a my sme ako kolektív mali obrovskú silu. Aj keď sme prehrávali, sme sa dokázali nakopnúť. Lavička neuveriteľne žila a každí veril, že dokážeme zvíťaziť.“

Erika Holíková, hráčka BK ŠKP 08 pre slovakbasket.sk: „Prišli sme do Šamorína s tým, že chceme postúpiť a urobili sme všetko pre to. Bola tu jasná podpora z lavičky. Aj keď súper mal po polčase 12-bodový náskok, tak sme robili všetko pre to, aby sme ho zmazali a nakoniec dala Zuzka Vargová víťazný kôš. Vyhrali sme a je to super.“

Niké extraliga žien – štvrťfinále play-off – 3.  zápas – 28. 3. 2021 – Šamorín

ŠBK Šamorín – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 43:44 (14:10, 17:9, 12:11, 0:14)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Striešová 11, Holíková 8, Matejčíková 7, Žilinská 7, Vargová 4, Oborilová 4, Belušová 2, Janštová 1, Van Dalen, Šimčíková, Mesárošová, Kollárová.

TH: 5/11 – 5/10. Trojky: 4/15 – 3/19. Fauly: 20 – 13. Stav série: 1:2.

Bystrické pumy sa v semifinále play-off Niké extraligy žien stretnú s Ružomberkom. Prvý zápas série je na programe v stredu 31. marca pod Čebraťom.