V Diplomat aréne sa bystrické basketbalistky postarali o obrovské prekvapenie. Domáce Čajky hrali v oklieštenej rotácii, no Bystričanky naopak predviedli výbornú streleckú mušku. V dohrávke druhého kola zdolali jedného z ašpirantov na titul.

Neuveriteľný úvod zápasu predviedli Pumy, keď prvé štyri minúty viedli nad minuloročným vicemajstrom z Piešťan.  Ten si prevzal kontrolu, no bystrické basketbalistky svojou dravou obranou v 7. minúte vyrovnali a následne dokázali so súperom držať krok. Do druhej štvrtiny vstúpili za stavu 21:21 a pumy sebavedomým vystúpením v útoku nastrieľali Čajkám 4 trojbodové strely v rade. Po piatich minútach hry viedli bystrické basketbalistky o 7 bodov. Aj napriek tomu, že súper znížil na rozdiel dvoch bodov, pumy si pred polčasovou prestávkou navýšili skóre, 35:42.

Druhý polčas otvorili dvojbodovým zakončením Čajky, no bystrické basketbalistky im to vzápätí opätovali premenenou trojkou. Súper si nasledovne svojou 11- bodovou šnúrou prevzal vedenie o tri body. Pumy však v 5. minúte opäť vyrovnali a dokázali udržať egalový stav 60:60. Bystričankám vyšiel aj vstup do záverečnej štvrtiny, keď po štyroch minútach viedli o päť bodov. V 6. minúte sa však podarilo Čajkám dorovnať stav, no to Bystričanky ihneď zmazali piatimi bodmi v rade. Dramatický záver ešte piešťanské basketbalistky skorigovali na rozdiel dvoch bodov, no ani po troch strelách za tri body nedokázali vyrovnať stav, a tak sa Bystričanky mohli tešiť z prvej výhry v sezóne.

Extraliga žien – dohrávka 2. kola – Piešťany

Piešťanské Čajky – ŠKP 08 Banská Bystrica 69:72 (35:42)

Najviac bodov: Carter 20, Tetemondová 19, Bidikuindila 12 – Matejčíková 21, Van Dalen 9, Striešová 10

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Dnes som pozitívne prekvapený z nášho kolektívneho a rozumného herného prejavu. V prvom polčase sme mali síce problém v podkošovom priestore, no v druhom sme ukázali náš charakter, a aj keď sme prehrávali krátko pred koncom, dokázali sme sa spojiť a tímovým prejavom vyhrať zápas. Takýto zápas nám môže pomôcť v sebavedomí, no nemôžeme sa nechať uniesť eufóriou, lebo podstatný zápas nás čaká v nedeľu proti Dubčeku Bratislava. No skutočne ma potešil sebavedomý prejav mladých dievčat a skvelý výkon našich skúsenejších hráčok.“

Jana Matejčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): Začiatok zápasu nám vyšiel podľa predstáv. Skoro celý zápas sme vyhrávali, čo nám pomohla na psychike, a o tom svedčí aj 12 trojok na našej strane. V obrane sme pracovali ako jedna a aj napriek prevahe v podkošovom priestore sme to dokázali ustáť. V závere sme zahazardovali, keď sme súperovi dovolili v posledných 25 sekundách vystreliť štyri trojky, no myslím si, že svojim bojovným a kolektívnym výkonom sme si zaslúžili vyhrať.