Basketbalistky BK ŠKP 08 Banská Bystrica v stredu vycestovali do Košíc, kde nastúpili na prvý zápas série o 3. miesto v Niké extralige žien. Bystrické pumy na úvod série, hranej na dva víťazné zápasy, na Young Angels nestačili.

Úvod zápasu bol pomerne vyrovnaný. Pumy na začiatku 3. minúty viedli 2:4, do vedenia sa následne dostali Košičanky, no po trojke kapitánky Striešovej Bystričanky vyrovnali na 10:10. Young Angels si však vedenie prinavrátili a už ho nepustili. Košice vyhrali prvú štvrtinu o 7 bodov a v druhej 10-minútovke tento náskok navýšili o ďalších 6 bodov. Bystrické pumy tretiu štvrtinu vyhrali a domácemu tímu sa priblížili na rozdiel 9 bodov. Záver zápasu už ale Bystričankám nevyšiel podľa predstáv. Košičanky mali v poslednej 10-minútovke jasnú prevahu a zápas napokon vyhrali o 22 bodov.

Young Angels sa mohli v ofenzíve oprieť o Annu Jurčenkovú, ktorá nastrieľala až 35 bodov. Darilo sa aj 18-bodovej Barbore Bohušovej. Spomedzi púm to do koša najviac padalo kapitánke Lucii Striešovej, ktorá si pripísala 17 bodov. Dvojciferný počet bodov zaznamenala ešte Alexandra Belušová. Košičanky mali prevahu v streľbe za dva body, keď premenili takmer polovicu dvojkových pokusov, zatiaľ čo pumy viac ako tretinu. Domáci tím mal navrch aj v streľbe spoza trojkového oblúka a v premieňaní trestných hodov.

Miloslav Michálik, tréner BK ŠKP 08: „Vedeli sme, kde je sila súpera. Ubrániť Annu Jurčenkovú v dolnom postavení je nesmierne ťažké. Aj keď v niektorých momentoch to vychádzalo. Podarilo sa nám ubrániť ostatné hráčky, až na Barboru Bohušovú, ktorej sme darovali 15 bodov v prvom polčase po našich chybách v obrane.  Takže ak by sme dokázali minimalizovať výkon týchto dvoch hráčok, výsledok mohol byť úplne iný. Veľmi ma nahneval výkon junioriek v posledných dvoch minútach, ktoré sme prehrali 10:2. To je  neospravedlniteľné. A hrali proti sebe juniorské päťky oboch tímov. Takto sa o  medaily nebojuje a pokazili si celý dojem zo svojho výkonu.“

Laura Van Dalen, hráčka BK ŠKP 08: „Mala som pocit, že sme v tomto zápase boli raz hore a raz zas dole. Samé sme sa presvedčili, že nastavená taktika funguje. Základom je zotrvať v tom, čo funguje, spolupracovať a  eliminovať základné chyby, ktorými dávame súperovi ľahké lopty. Vieme, čo zmeniť do sobotného zápasu a ja verím, že podáme energický tímový výkon, ktorý naše družstvo vie a niekoľkokrát ho v tejto sezóne ukázalo. All in.“

Niké extraliga žien – play-off o 3. miesto – 1. zápas – 14. 4. 2021 – Košice

Young Angels Košice – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 81:59 (23:16, 23:17, 14:18, 21:8)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Striešová 17, Belušová 12, Van Dalen 9, Vargová 6, Oborilová 5, Matejčíková 4, Holíková 3, Žilinská 3, Janštová, Mesárošová, Neuschlová, Šimčíková.

TH: 10/12 – 16/21. Trojky: 7/15 – 5/18. Fauly: 20 – 13. Stav série: 1:0.

Druhý duel série, hranej na dva víťazné zápasy, je na programe v sobotu 17. apríla od 18.00 h na palubovke Bystrických púm.