Sobotný program ponúkne prvé sásovské divadlo (Harry Teater), prechádzku jazzovou históriou s Martin Uherek Quartet, ale aj diskusiu s europoslancami (Otvárač). Nebudú chýbať sprievodné aktivity pre deti, ale aj pre starších. Festivalovú sobotu ukončí špeciálne hosťovanie Kina v Bazéne, ktoré do Sásovej prinesie noblesnú chuťovku Veľkého Gatsbyho.

leto v haji4Komunitný festival sa tak, ako po minulé roky, odohrá nad Jelšovým hájikom na Rudohorskej ulici v Sásovej. Druhý ročník prinesie aj novinky v podobe bazára dobrovoľníckych iniciatív, kde sa návštevníci dozvedia o možnostiach dobrovoľníckych aktivít vo svojom okolí. Počas festivalu sa budú krstiť Komunitné noviny Sásová, ktoré prinesú do Banskej Bystrice závan komunitnej žurnalistiky. V nedeľu sa bude piknikovať. Treba si doniesť deku a niečo „fajné“ na zjedenie. Je to príležitosť priblížiť ľudí z komunity počas obľúbenej činnosti takmer každého človeka – jedení. Podujatie, ktoré si našlo svoje miesto v nabitom kalendári sásovských podujatí, organizačne zastrešuje Komunitné centrum Sásová a Centrum komunitného organizovania spoločne s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami. Tento rok je to už druhý ročník (ak zarátame aj nultý ročník ta ksa však dostaneme k číslu tri a postupne sa dostáva medzi tradičné podujatia, ktoré pravidelne oživujú dianie na najväčšom banskobystrickom sídlisku.

leto v haji (10)Jedinečnosť festivalu spočíva v tom, že vznikol na podnet a vďaka podpore obyvateľov a obyvateliek sídliska, ktorí Jelšový hájik vnímali ako špinavé a nebezpečné miesto. Hájik sa však vďaka festivalu každý rok vyčistí a zmení na miesto plné kultúry a stretnutí Sásovskej komunity. Každoročnou snahou organizátorov a organizátoriek je zapojiť čo najväčšie množstvo ľudí z okolia a inšpirovať ich, aby aktívne pristupovali k problémom v mieste, kde žijú a aby sa v tomto prostredí realizovali.

Do organizácie festivalu sa okrem dobrovoľníkov a dobrovoľníčiek zapojili občianske združenie Návrat, Kino v Bazéne a Otvárač. Finančne je projekt podporený z prostriedkov Nadácie Intenda, programom Aktívne občianstvo a inklúzia a mestom Banská Bystrica.

PROGRAM:

SOBOTA
14.00 Bakuruba – africké rytmy a tance
15.00 Posedenie pre deti a ich rodičov s čítaním rozprávky a hrami, ktoré nepotrebujú hračky –Návrat o.z.
16.00 Divadlo Harry Teater – detské bábkové divadlo
17.00 Krst Komunitných novín Sásová
18.00 Martin Uherek Quartet – príbehy jazzu
19.00 Otvárač – diskusia s europoslancami (Richard Sulík, Vladimír Maňka, Branislav Škripek)
21.00 premietanie filmu Veľký Gatsby – hosťujeme Kino v Bazéne

SPRIEVODNÝ PROGRAM:
dielničky pre deti
kreslenie na tvár
bazár dobrovoľníckych iniciatív
výborné jedlo
hrová hliadka

NEDEĽA
13.00 Komunitný piknik – stretni svojich susedov a susedky pri dobrom jedle