Už šiesty ročník Mikulášskeho charitatívneho behu opäť rozbehá Banskú Bystricu. Vo večerných hodinách sa ulice mesta zaplnia desiatkami účastníkov.

Program podujatia začne už od 12.30 pri hlavnom vstupe v Europa Shopping Centre, kde sa predstavia informácie o činnosti o.z. Neónka. O 15.30 hod bude nasledovať kultúrny program FS Urpín, a o hodinu neskôr začne oficiálny štart. Trasa bude mať len necelý kilometer, keďže sa jedná o charitatívny beh.

Koniec akcie je odhadovaný okolo 17.00 hod. Bežcov v cieli privíta čaj od Lions Banská Bystrica a dobrá polievka od majstra kuchára p. Kulhányho, ako je uvedené na oficiálnej stránke Active Planet.

Cieľom podujatia je vyzbierať peniaze na inhalátory pre 5 detí do dvoch rokov. “Cieľom našich stretnutí je vyzbierať prostriedky a zlepšiť bežné dni pacientov s rôznymi ochoreniami” uviedla organizátorka Katarína Belicová. Tento rok spolupracuje organizácia Active Planet s o.z. Neónka, ktoré sa venuje zlepšeniu podmienok života detí s chronickými ochoreniami.

Registrovať sa je možné na stránke, ktorá je uvedená na konci článku. V štartovacom balíčku bežec obdrží Mikulášske oblečenie, čo je zároveň outfitom pretekára, štartovacie číslo a účastnícky balíček od partnerov podujatia. Poplatok, ktorý je potrebné uhradiť na zúčastnenie sa, je vo výške desiatich eur. Poplatok je možné uhradiť buď priamo v predajni ACTIVE PLANET, alebo internetovým prevodom.

Viac informácií nájdete na webovej stránke organizátora.