Banskobystrická Dukla v predohrávke 3. kole cestovala na východ republiky, kde ju v Družstevnej pri Hornáde privítali hráči Lokomotívy Košice. Domáci futbalisti po dvoch kolách boli bez bodu poslední. Dukla mala jeden bodík a obidve mužstvá chceli konečne bodovať naplno.

Košickí futbalisti sa v prvých minútach zahryzli do svojho súpera a hneď z úvodného rohového kopu pohrozili. Lopta zahraná na prvú tyč po teči prešla až do hosťujúcej päťky, no nikto z hráčov Lokomotívy sa k nej nedostal. Práve zo štandardných situácií hrozilo najväčšie nebezpečenstvo pre bránu Adama Krejčího. Hra sa postupom času vyrovnala a nepriniesla žiadne väčšie gólové príležitosti. Do šatní sa tak odchádzalo za bezgólového stavu.

Po zmene strán začala Dukla preberať opraty zápasu do svojich rúk. Skóre však mohli otvoriť Košice. Po ich rohu a následnom odvrátení na polovicu ju domáci nakopli za obranu, kde bol zabudnutý Pavúk, no zoči-voči Krejčímu neuspel. Väčšie držanie lopty a herná prevaha Dukly vyvrcholila v 69. minúte. Loptu si na priamy kop postavil Gabriel Snitka a krásnou strelou ponad múr nedal brankárovi Kolbasovi šancu – 0:1. Vyrovnanie mohlo prísť o pár minút. Po nakopnutej lopte za Staršieho chrbát a následnom bežeckom súboji, kde sa hosťujúci futbalista pošmykol, sa do výbornej šance dostal jeden z domácich hráčov. Strelou z voleja donútil Krejčího k výbornému zákroku. Domáci postupom času hru otvorili a to bola voda na mlyn pre zverencov trénera Tótha. Tí vyrážali do nebezpečných brejkov. V 82. minúte skončil už hostia viedli o dva góly. Striedajúci Ďanovský využil nedorozumenie domácej obrany, z ľavej strany si nabehol do stredu a umiestnenou strelou nasmeroval Duklu k trom bodom. V záverečných minútach si už Banskobystričania udržali čisté konto a v treťom zápase sezóny si pripisujú prvé víťazstvo.

II. liga – 3. kolo – Družstevná pri Hornáde

FC Lokomotíva Košice vs. MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 69. Snitka, 82. Ďanovský. ŽK: Zajac – V. Tóth. Zápas sledovalo 450 divákov.

Zostava FC Lokomotíva Košice: Kolbas – Ilinjo (74. Človečko), Grohoľ (74. L. Tóth), Kolek (83. Kuľha), Karaš, Cicman, Zajac, Pavúk, M. Tóth, Havrila, Jano

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Krejčí – V. Tóth, J. Tóth (71. Migaľa), Starší, Laksik, Kolláti, Willwéber (79. Ďanovský), Prikryl, Savić (63. Muchaya), Snitka, Kupčík

Povedal po zápase:

Dušan Tóth (tréner Dukly Banská Bystrica): „Košice prvé dva zápasy prehrali a pre nás to bol veľmi ťažký duel. Domáci spravili maximum, aby tento zápas zvládli. My sme mali svoj systém, ktorý nám vyšiel. Prvý polčas sme ustáli tlak domácich, ktorí tlačili hlavne zo štandardiek. Potom sme hru vyrovnali a v druhej časti ju ovládli. Góly boli vyvrcholením našej kvality. My sme chceli prvé tri body už v Skalici. S Popradom to nevyšlo a dnes sme konečne radi, že sa to podarilo. Ďakujem všetkým hráčom, ktorí pristúpili k tomu, čo sme si povedali, zodpovedne a odviedli výborný výkon. Sme veľmi spokojní. Ľubo Willwéber ešte včera nebol v základnej zostave. Dnes si splnil svoje a klobúk dole pred jeho výkonom. Do tréningového procesu sa zapojil len od pondelku a zvládol to výborne. V utorok nás čaká pohárový zápas vo Fiľakove, kde dostanú priestor hráči, ktorí nenastupujú pravidelne. Očakávam jasné víťazstvo. Následne privítame v lige Žilina B, ktorá má mladých hráčov a svoj systém hry. My ju však chceme jednoznačne zdolať.“