Koniec školského roka bol pre prvákov zo ZŠ SSV kreatívny, veselý a divadelný. Program si pre nich totiž pripravilo obľúbené Bábkové divadlo na Rázcestí. Deti tak okrem klasických vysvedčení dostali aj certifikát významného diváka alebo diváčky.

„Ja som zabudla, čo robím. Aj ja som zabudol, čo robím. Čo robíme?“ zdesene sa opýtali herci z Bábkového divadla na Rázcestí. „Hráte,“ povedali im na to unisonom deti zo Základnej školy Slobodného Slovenského vysielača. Deti takýmto spôsobom naučili základné divadelné pojmy. Bola to zároveň aj skúška, ktorú bez problémov absolvovali. A tak si nakoniec programu odniesli certifikát významného diváka alebo diváčky.

Zaujímavý záverečný program sa divadlo pre školu rozhodlo pripraviť v rámci dobrých vzťahov a dlhoročnej spolupráce. „V rámci projektu, ktorý máme s našou milou ZŠ SSV sme sa rozhodli aj na žiadosť paní učiteliek, uzavrieť školský rok pre prváčikov. A to divadelnejšie, kreatívnejšie a môžem povedať, že aj veselšie,“ prezradila riaditeľka Bábkového divadla na Rázcestí, Iveta Škripková.

„Špeciálne pre nich sme pripravili pár skečov, kde sme s deťmi divadelným spôsobom počítali, písali a čítali. Na konci mali kvíz o tom, či vedia, čo je divadlo,“ dodala.

Podľa zástupkyne pre prvý stupeň na ZŠ SSV Diany Javorčíkovej sa deťom program veľmi páčil. Na konci sa mnohé z nich pýtali, prečo to tak skoro skončilo. „Bolo to veľmi pestré. Veľmi sa nám páčila časť, ako herci vytvárali z vlastných tiel písmená, ba dokonca aj slová. Pre deti naozaj nezabudnuteľný zážitok,“ dodala.