Oficiálna ochutnávka maratónskej trate, ktorou povedú kroky prestížneho medzinárodného maratónu Garmin Marathon Banská Bystrica 2013, sa uskutoční v sobotu 6. júla od 6.00 h na Námestí SNP.

Banskobystrický Maratón - MARATHONBB 2012Organizátor Ochutnávky maratónskej trate Marathon BB Team, ktorý spolu s mestom Banská Bystrica a ďalšími partnermi priniesli do mesta pod Urpínom maratónsku tradíciu, pripravuje toto podujatie pre širokú športovú verejnosť. Je to jedna z aktivít systematickej práce s verejnosťou pri propagovaní a popularizácii zdravého životného štýlu. Trať dlhú 21 kilometrov si budú môcť vyskúšať všetci nadšenci behu v sobotu ráno od 6.00 h so štartom na Námestí SNP.

Marathon BB Team okrem toho každý týždeň organizuje sobotňajšie behy, ktoré štartujú o 8:00 hod pod Pamätníkom SNP. Do tohto podujatia sa môže zapojiť každý, kto chce zmeniť svoj životný štýl, alebo sa udržať vo forme. Prívrženci behu sa pravidelne stretávajú aj každú stredu o 19:00 hod. pred športovou halou na Štiavničkách.

Samotný Banskobystrický maratón sa v tomto roku uskutoční 8. septembra.