Komunitná nadácia Zdravé mesto ponúkne historicky prvú Polievku pomoci v Banskej Bystrici.

V pondelok, 3.12.2018 v čase od 11:00 do 14:00 v Reštaurácii Červený rak na Námestí SNP ponúkneme ľuďom za dobrovoľný príspevok polievku, ktorú si môžu dať miesto svojho zvyčajného obeda. Výťažok z akcie bude použitý na pomoc rodine, ktorá je v hmotnej núdzi. Jej príbeh sa hostia dozvedia počas obeda.

„Obetuj svoje hlavné jedlo na pomoc rodinám v núdzi. Ak máš chuť urobiť trochu dobra, príď na obed, zasýť sa chutnou polievkou. Spoznáš zaujímavých ľudí, posedíš si s priateľmi a zároveň prispeješ na dobrú vec.“, pozýva na obed Beata Hirt, riaditeľka komunitnej nadácie.

Nápadom zorganizovať Polievku pomoci sme sa inšpirovali od združenia Náš Bardejov, ktoré ju úspešne realizuje každý mesiac už viac ako rok.

Do projektu sme zapojili dobrovoľníčky, študentky sociálnej práce na Pedagogickej fakulte UMB, ktoré projekt realizujú a tiež partnerov projektu, občianske združenie Návrat a Reštauráciu Červený rak.

Komunitná nadácia Zdravé mesto funguje v Banskej Bystrici od roku 1994 a jej poslaním je poznať a prepájať potenciál a potreby  komunity  s cieľom zvyšovať kvalitu života v okresoch Banská Bystrica a Zvolen.