Lídri pravicových strán, ktoré stáli za kandidatúrou Ľudovíta Kaníka, podporia v druhom kole volieb predsedu BBSK súčasného župana. Výnimkou je SaS.

voľby„Pána Kotlebu nepodporíme a pán Maňka našu podporu nepotrebuje,“ povedal po voľbách Richard Sulík, predseda strany Sloboda a Solidarita. Spomedzi pravicových strán, ktoré podporovali kandidatúru neúspešného Ľudovíta Kaníka (získal 15,07% hlasov), je SaS jediným subjektom, ktorý neodporučil v 2. kole voliť Vladimíra Maňku (SMER-SD, KDH).

Most-Híd prostredníctvom krajského predsedu Zsolta Simona vyjadril podporu súčasnému županovi, „aby v kraji nezvíťazil extrémizmus.“ O nevyhnutnosti podporiť Maňku hovoril aj Ľudovít Kaník. V súboji Maňka-Kotleba odporúčajú voliť prvého menovaného aj lídri strany Nová väčšina – Dohoda. „Vzhľadom na absolútnu neprijateľnosť Mariána Kotlebu Výkonný výbor NOVA odporúča voličom v druhom kole voliť kandidáta Vladimíra Maňku,“ píše vo svojom stanovisku strana NOVA, ktorá sa v prvom kole nepostavila za žiadneho kandidáta.

Proti Kotlebovi sa postavilo aj banskobystrické metské zastupiteľstvo. Na utorňajšom zasadnutí predložil Vladimír Pirošík z klubu Banskobystrická alternatíva návrh, ktorým mestskí poslanci vyjadrili podporu Vladimírovi Maňkovi. „Keď tlač uverejní čiernu čižmu na pamätníku SNP, tak sa musíme k tomu vyjadriť. Na veľa veciach sa v tejto snemovni nezhodneme, ale moja skúsenosť je, že sa zhodneme na minimálne jednej veci. Na tom, že politika sa má robiť demokraticky,” povedal Pirošík.