Námestie SNP vo Zvolene sa v piatok popoludní zaplnilo asi tisíckou ľudí všetkých vekových kategórií, ktorí takto podporili celoslovenské protesty „Gorila“, ktoré sú reakciou na zverejnené prepisy údajných korupčných praktík v slovenskej politike. Keďže sa v tento deň protesty v krajskom meste nekonali, pod Pustý hrad cestovali aj desiatky Banskobystričanov.

V mrazivom počasí sa niečo vyše hodiny prezentovalo s prejavmi viacero domácich rečníkov, organizátorov protestu i ďalších ľudí, rovnako sa ho zúčastnili aj zástupcovia organizačného výboru z Bratislavy. Okrem spoločných požiadaviek zazneli aj viaceré heslá, ktorými sa organizátori snažili zahriať prítomných, keď sa z Bratislavy rozšírilo „Kto neskáče, je Gorila,“ ale padali aj vážnejšie heslá ako „sloboda a slušnosť“.

Protest uzavrel jeho moderátor slovami štátnej hymny: „Zastavme ich bratia, veď sa ony stratia, Slováci ožijú,“ po čom si prítomní hromadne Nad Tatrou sa blýska aj zaspievali. Celé zhromaždenie sa zaobišlo bez akýchkoľvek výtržností.

„Ľudia aj vo Zvolene ukázali, že chcú zmenu. Zišlo sa ich tu okolo tisícky z celého Banskobystrického kraja a toto číslo rozhodne dokazuje, že so súčasnou situáciou ľudia nie sú spokojní,“ povedala organizátorka protestu Eva Müllerová.

Najbližší protest proti „gorilám“ v politike je naplánovaný už na stredu 8. februára na Námestí SNP v Banskej Bystrici so začiatkom o 17.00 h.