Ekonomická fakulta Univerzity Mateja Bela srdečne pozýva verejnosť na prednášky poprednej osobnosti európskej ekonómie, profesora Rolanda Vaubela, ktorý na univerzitnej pôde bude prednášať už po druhýkrát.

ekonomicka fakulta umbRoland Vaubel je profesorom ekonómie na Univerzite v Mannheime. Študoval filozofiu, politiku a ekonómiu na Univerzite v Oxforde, na Univerzite Columbia v New Yorku a na Univerzite Kiel. Pôsobil ako profesor ekonómie na Erazmovej Univerzite v Rotterdame, ako profesor medzinárodnej ekonómie na Univerzite v Chicagu. Je členom poradného zboru Nemeckého federálneho ministerstva ekonómie a technológii. Taktiež je editorom renomovaného vedeckého časopisu Review of International Organization a členom renomovaných redakčných vedeckých periodík European Journal of Political Economy, Constitutional Political Economy a Kato Journal. Roland Vaubel pôsobí tiež ako člen akademickej poradnej rady Inštitútu pre ekonomické záležitosti v Londýne.

Prednášky profesora Rolanda Vaubela sa uskutočnia od utorka 4. októbra do štvrtka 6. októbra 2016 a budú prezentované v anglickom jazyku. Prvá prednáška sa uskutoční na tému Ekonomická teória byrokracie, a to v utorok 4. októbra od 12.15 do 13.35 hod. Druhou prednáškou bude politická ekonómia záujmových skupín v stredu 5. októbra od 13.50 do 15.10 hod. Záverečná prednáška bude vo štvrtok 6. októbra od 12.15 do 13.35 hod, venovaná analýze Európskej únie z pohľadu teórie verejnej voľby.