Festival Mičinský pitvor sa tento rok kvôli pretrvávajúcemu nepriaznivému počasiu neuskutoční. To je správa, ktorá určite nepoteší priaznivcov festivalu a tých, ktorí sa naň tento víkend chystali.

„Do poslednej chvíle sme verili, že sa nám ôsmy ročník festivalu Mičinský pitvor podarí zrealizovať. Po dôkladnom a zodpovednom zvážení situácie sme sa ho však, kvôli pretrvávajúcemu nepriaznivému počasiu, napokon rozhodli zrušiť,“ uviedla Zuzana Kohútová z banskobystrického OZ Umenie na Hornej, ktoré je organizátorom festivalu.

„Rozhodnutie nebolo vôbec jednoduché. Náš festival je rodinný a neprenosný do iného priestoru, postavený predovšetkým na programe v exteriéri. Pri výraznej zmene konceptu by zanikla jeho atmosféra. Nesmierne nás to mrzí,“ dodala Zuzana Kohútová  a vyslovila poďakovanie starostovi Hornej Mičinej, osloveným umelcom, sponzorom, mediálnym partnerom a v neposlednom rade aj dlhoročným partnerom festivalu za podporu počas jeho príprav, ktoré trvali takmer rok. Mičinský pitvor by sa nemohol konať bez finančnej podpory Fondu na podporu umenia, Banskobystrického samosprávneho kraja, OOCR Stredné Slovensko, Art Pensionu, SGS Holding či Solberg International SK, spol. s r.o.

Financie za zakúpené vstupenky budú všetkým vrátené prostredníctvom spoločnosti ticketlive.sk. Informácie k refundačnému procesu budú doručené v priebehu štvrtka 8. júna na e-mailovú adresu použitú pri kúpe vstupeniek. Ak ste si vstupenky zakúpili v kamennej pobočke, kontaktujte ticketingového partnera festivalu na info@ticketlive.sk.