To, čoho sme v minulosti neboli svedkami, sa v posledných rokoch objavuje stále častejšie a častejšie. Pohľad na zatopené domy, autá, záhrady, či pivnice sa nám tento rok už niekoľkokrát naskytol, no väčšia časť stredného Slovenska bola doposiaľ zasiahnutá len minimálne. To sa však zmenilo. Po včerajších povodniach na viacerých miestach Slovenska sa dnes popoludní vodný živel „vyzúril“ aj nad Banskou Bystricou a jej okolím.

Silné búrky dnes neobišli ani Selce. Obec s viac ako 2000 obyvateľmi bola v popoludňajších hodinách z veľkej časti zaplavená. Stalo sa tak po vyliatí potoka Selčianka zo svojho koryta, ktoré bolo zapríčinené zvýšenou zrážkovou činnosťou trvajúcou vyše hodiny. Rozvodnenému potoku neušlo nič v jeho blízkosti, no najviac utrpeli okolité záhrady a domy nachádzajúce sa neďaleko potoka. Pod vodou sa ocitlo aj futbalové ihrisko, na ktorom trénujú miestne mužské i ženské futbalové kluby. Ľudia žijúci v obci tak prišli o svoju úrodu, o svoje miesta na oddych i o krásu svojich obydlí, ktoré dlhé roky zveľaďovali.

Povodne v tejto časti si však našťastie nevyžiadali straty na životoch – naproti tomu vzdialená Nitra zaznamenala prvú obeť.