Banskú Bystricu ako aj celé Slovensko čaká v nasledujúcom týždni skutočné letné počasie. Horúce dni s možnosťou výskytu búrok dajú dôvod na úsmev všetkým, ktorí už o skutočnom lete ani len nesnívali. 

Očakáva sa horúce letné počasie. Nesmieme však zabúdať, že vysoké teploty prinášajú "letné búrky", ktorých výskyt sa predpokladá hlavne popoludní.

Počasie v pondelok a utorok by malo byť takmer identické. Slnečné dni s teplotami od 30 do 32 stupňov Celzia budú horúce a dusné. Práve táto klíma spôsobuje výskyt búrky, ktoré sa však vo väčšej miere predpokladajú až od stredy. V tento deň teplota vystúpi ešte o stupeň vyššie a práve vďaka tomu je pravdepodobnosť búrok najvyššia. Tie by sa mali vyskytovať hlavne popoludní. Počasie zo stredy sa bude opakovať aj vo štvrtok, pričom teplota bude dosahovať okolie 32 °C. Horúce počasie vydrží aj v piatok, letných búrok by však malo ubudnúť. Nočné teploty počas celého pracovného týždňa budú príjemné, dosahujúce 16-18 stupňov Celzia.

Predbežná predpoveď na víkend predpokladá teploty v okolí 27-29 °C, počasie sa však bude postupne zhoršovať a zrážok pribudne.