V novembri zvolené nové zastupiteľstvo Banskobystrického samosprávneho kraja a novozvolený župan Marian Kotleba, sa na piatkovom ustanovujúcom zasadnutí ujímajú svojich funkcií.

kotleba zupan tv esoNa programe zasadnutia je oficiálne vyhlásenie výsledkov volieb v našom kraji, následné sľuby nových poslancov a predsedu kraja. Otáznikom bolo, či bude na programe ustanovujúceho zasadnutia aj prerokovanie budúcoročného rozpočtu, ktorý mal úrad pod vedením odchádzajúceho župana Vladimíra Maňku pripraviť a predložiť novému predsedovi kraja na prehodnotenie. K prekvapeniu ale nedošlo a kraj pôjde od nového roka do rozpočtového provizória.

Po Milanovi Marčokovi, Milanovi Murgašovi a Vladimírovi Maňkovi sa Marian Kotleba stáva štvrtým predsedom Banskobystrického samosprávneho kraja.

V spolupráci s banskobystrickou televíziou ESO vám prinášame priamy prenos:

Priamy prenos skončil.

Reportáž nájdete tu…

Pre správne sledovanie je potrebné mať nainštalovaný windows media player plugin pre váš prehliadač. Pokiaľ vám prehrávanie nefunguje, nainštalujte windows media player plugin pre váš prehliadač: Mozilla Firefox, Chrome,…

Prenos zabezpečuje: