Dôvodom je porušenie stanov, Miestny zväz SDKÚ-DS v Banskej Bystrici na čele so Stanislavom Rajnohom má na odvolanie 15 dní.

Ilustračné foto: sdku-dsbb.sk

Pondelkové prezídium SDKÚ-DS rozhodlo o zrušení miestnych zväzov v deviatich mestách vrátane Banskej Bystrice. Kým pri niektorých bola dôvodom nefunkčnosť, v prípade banskobystrickej organizácie konštatovalo prezídium porušenie stanov. Predseda Miestneho zväzu SDKÚ-DS v Banskej Bystrici Stanislav Rajnoha vzniknutú situáciu nekomentoval, keďže má do 15 dní od rozhodnutia prezídia možnosť odvolania sa: „Ešte to nie je definitívne, bolo by predčasné sa k tomu vyjadrovať.“

Konkrétne vyjadrenia nechcel podávať ani Martin Baník, banskobystrický regionálny predseda SDKÚ-DS. „Na prezídiu bolo dohodnuté, že sa k tomu bude vyjadrovať iba bratislavský hovorca SDKÚ-DS. Je to určitý proces, ktorý ešte neskončil,“ povedal Baník a dodal, že najneskôr do mesiaca regionálne štruktúry zvolajú tlačovku, na ktorej budú informovať nielen o momentálnej situácii, ale aj o doterajšom pôsobení nového primátora mesta.

O veci s konečnou platnosťou rozhodne súd SDKÚ-DS, ktorý má na to 30 dňovú lehotu od doručenia odvolania. Okrem Banskej Bystrice rozhodlo prezídium aj o zrušení miestnych zväzov v Senici, Novákoch, Bojniciach, Púchove, Ružomberku, Myjave, Kysuckom Novom Meste a Lučenci.