Jesenné termíny mnohých svadieb sú odložené v súvislosti s bojom proti koronavírusu. To má zásadný vplyv aj na chod zlatníctiev. Jedným z nich je aj Zlatníctvo Carmen, pre ktoré predaj svadobných obrúčok tvorí časť tržieb.

Kvôli ochoreniu Covid 19 trpí aj zlatnícke odvetvie. Aj napriek tomu, že svadba s obmedzeniami je stále povolená, viacerí snúbenci sa rozhodli tú svoju presunúť. „Kvôli zrušeným svadbám, nám uchádza zárobok. Obrúčky tvorili časť našich každomesačných tržieb,“ hovorí marketingová manažérka Zlatníctva Carmen Monika Recsková.

Recsková upozorňuje, že aj keď sa termíny svadieb presúvajú, kúpa svadobného prsteňa je výhodná čo najskôr. Hodnota zlata totiž nepodlieha inflácii, ako je to pri peniazoch. Preto retiazka či prsteň, ktorý si kúpite ešte dnes, môže mať v budúcnosti vyššiu hodnotu.

„Hodnota zlata aj napriek pandémii stále stúpa. Zlato je investícia do budúcna, čiže nekupujete iba šperk, ale aj platidlo,“ dodáva Recsková.

Avšak zlato si môžete kúpiť aj v inej podobe ako je svadobný prsteň. Zlatníctvo Carmen ponúka aj široké spektrum zásnubných prsteňov, prsteňov na bežné nosenie, príveskov, retiazok či náušníc.

„Často predávame aj zásnubné prstene, ktorých máme najviac v Banskobystrickom kraji. Predávame aj náušnice a retiazky na akúkoľvek príležitosť. Máme aj značkové šperky, ktoré na Slovensku nikto iný neponúka ako Anna Maria Camilli či unikátne šperky z dielke BARAKA, Miluna a Carmen collection,“ informuje manažérka a dodáva, že Zlatníctvo Carmen ponúka šperky v zirkónovej, ale aj v briliantovej verzii.

Pre Zlatníctvo Carmen je veľmi dôležitý aj klientský servis. Monika Recsková tvrdí, že okrem predaja šperkov ponúkajú zákazníkom aj služby na mieru: „Ponúkame aj opravu a výrobu šperkov, pričom máme viacero šikovných zlatníkov. Pokiaľ zákazník v aktuálnom výbere zlatníctva nenájde šperk podľa vlastných predstáv, naši zlatníci mu ho vyrobia na mieru.“

Vzor obrúčok zo Zlatníctva Carmen s originálnym nápadom: odtlačky prstov snúbencov prenesený na obrúčku toho druhého (vo vnútornej alebo vonkajšej časti podľa želania zákazníkov).

V zlatníctve si to svoje vyberie každý. Okrem šperkov pre ženy, ponúka aj kvalitné značkové šperky pre mužov či detské náušničky a náramky. Pokiaľ nemáte radi zlato a skôr inklinujete k perlám, v Zlatníctve Carmen nájdete najväčšiu ponuku perlových náramkov, náhrdelníkov a náušníc v celom Banskobystrickom kraji.

Zlatníctvo Carmen je rodinný podnik s históriou troch desaťročí sídliace v Europa SC, ako jediné banskobystrické zlatníctvo.

Viac informácií nájdete na stránke Zlatníctva Carmen.