Hudobné átrium Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici pozýva v októbri na prehliadku dokumentárnych, životopisných a hraných filmov, v ktorých sa zaskveli hudobné legendy.

Na prehliadke filmov, ktorú dopĺňajú zaujímavé tematické publikácie, si prídu na svoje fanúšikovia Elvisa Presleyho, Rolling Stones a Kurta Cobaina.

Projekcie sú súčasťou audiovizuálnej výstavy KinoMusic, ktorá je prístupná počas otváracích hodín ŠVK a potrvá do 31. Októbra.

Vstup na tieto podujatia v Hudobnom átriu Štátnej vedeckej knižnice je pre verejnosť voľný.

ELVIS PRESLEY: Fun in Acapulco (1963, 97 min., titulky)

Streda 3. október – 16:00 h

Filmová komédia v mexickom štýle, v hlavnej úlohe s Elvisom Presleym. Elvis sa vo filme Fun in Acapulco vydáva do Mexika. Tam postupne príde o prácu pomocníka na lodi, získava miesto plavčíka a speváka, ale aj obdiv miestnych dám. Pôsobivé zábery prostredia a latinskoamerické rytmy dopĺňajú skladby Fun In Acapulco, Bossa Nova Baby, Marguerita, Guadalajara a ďalšie v podaní Elvisa Presleyho.

ROLLING STONES (2008, 117 min., dabing)

Streda 10. október – 16:00 h

Film režiséra Martina Scorseseho je pohľadom na najslávnejšiu rock&rollovú kapelu všetkých čias. Dokumentuje atmosféru koncertov v priebehu dvoch dní, aby ponúkol divákom silu filmového a hudobného zážitku.

COBAIN Montage of Heck (2015, 132 min., titulky)

Streda 24. október – 16:00 h

Najintímnejší autorizovaný rockový dokument približuje osudy Kurta Cobaina. Film Bretta Morgena ponúka pozoruhodný portrét frontmana skupiny NIRVANA a prostredníctvom osobných hudobných archívov, doposiaľ neuvedených filmových záberov a objavných rozhovorov s rodinnou a blízkymi priateľmi zachytáva Kurta ako nonkonformného umelca.